Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Brežice

Nepremičnine v občini Brežice

V občini Brežice je 24.409 stavb v 109 naseljih. Mediana cene je 1.050 €/m² (325 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 2.080 €/m², hiše 820 €/m². V razredu E–G je 66,7 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Posavska

2.080€/m²Stanovanja, mediana78 poslov, 36 mes.
820€/m²Hiše, mediana247 poslov, 36 mes.
66,7%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 9.124 stanovanjskih stavb · 540 z izkaznico
6,9%V poplavnem območju (do 500-letne vode)1.692 stavb
Vsa naselja občine Brežice (107)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Brežice2.88656,4 %
Bizeljsko84169,0 %
Čatež ob Savi78064,3 %
Dobova59170,7 %
Velike Malence52666,6 %
Sela pri Dobovi51061,7 %
Krška vas49569,6 %
Pišece43971,1 %
Stara vas-Bizeljsko38072,2 %
Mihalovec32374,4 %
Arnovo selo32267,8 %
Obrežje32072,5 %
Dečno selo31764,6 %
Orešje na Bizeljskem31074,2 %
Blatno30469,7 %
Podgorje pri Pišecah30073,0 %
Pavlova vas29873,3 %
Globoko29859,6 %
Piršenbreg29572,8 %
Bojsno29370,3 %
Mali Vrh28867,4 %
Dednja vas28273,6 %
Bukošek27662,7 %
Slovenska vas27174,6 %
Veliki Obrež27071,1 %
Gornji Lenart27070,7 %
Curnovec27071,3 %
Cerklje ob Krki26765,8 %
Ponikve25868,4 %
Mrzlava vas25473,7 %
Kapele25269,4 %
Artiče24847,6 %
Drenovec pri Bukovju24769,0 %
Črešnjice pri Cerkljah24167,0 %
Dolenje Skopice23765,7 %
Gorenja Pirošica23370,5 %
Vrhje23170,0 %
Trebež22869,8 %
Gabrje pri Dobovi22670,9 %
Sromlje21668,1 %
Volčje21471,6 %
Cirnik21461,0 %
Žejno21065,3 %
Gazice21057,7 %
Loče20969,4 %
Gorenje Skopice20968,3 %
Župeča vas20169,9 %
Zgornja Pohanca19867,6 %
Cerina19766,9 %
Jesenice19465,9 %
Župelevec19166,5 %
Vrhovska vas18769,7 %
Mostec18362,0 %
Brezje pri Veliki Dolini177pod pragom
Nova vas pri Mokricah17274,8 %
Križe17267,5 %
Ribnica163pod pragom
Slogonsko16271,7 %
Zgornji Obrež16060,6 %
Bušeča vas16071,4 %
Jereslavec155pod pragom
Bukovje155pod pragom
Rigonce15372,2 %
Koritno15264,9 %
Pečice150pod pragom
Sobenja vas149pod pragom
Boršt14868,3 %
Vinji Vrh146pod pragom
Brezje pri Bojsnem146pod pragom
Velika Dolina14563,9 %
Hrastje pri Cerkljah14259,4 %
Brezovica na Bizeljskem133pod pragom
Podvinje13065,9 %
Stojanski Vrh12768,8 %
Dolenja vas pri Artičah12759,7 %
Vitna vas120pod pragom
Prilipe120pod pragom
Oklukova Gora120pod pragom
Cundrovec11958,8 %
Dramlja118pod pragom
Rajec116pod pragom
Mali Obrež115pod pragom
Račja vas11463,3 %
Glogov Brod110pod pragom
Spodnja Pohanca10759,0 %
Globočice99pod pragom
Dolenja Pirošica9156,2 %
Dobeno86pod pragom
Bizeljska vas85pod pragom
Dvorce80pod pragom
Kraška vas79pod pragom
Silovec76pod pragom
Zasap75pod pragom
Mala Dolina7461,7 %
Stankovo69pod pragom
Rakovec66pod pragom
Nova vas ob Sotli66pod pragom
Gregovce63pod pragom
Laze57pod pragom
Bračna vas55pod pragom
Poštena vas54pod pragom
Perišče42pod pragom
Gaj38pod pragom
Podgračeno37pod pragom
Izvir37pod pragom
Brvi35pod pragom
Čedem26pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (2) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1971, mediana uporabna površina 65,7 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

66,7%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 9.124 stanovanjskih stavb · 540 z izkaznico
1971Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
65,7m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (6.353); 26,0 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (95,2 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (74,0 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 95,2 %Krajna vrstna 2,8 %Vmesna vrstna 1,0 %Ni podatka 0,9 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 74,0 %Ravna 14,1 %Strma 10,9 %Drugo/neznano 1,0 %

Povprečna etažnost 1,6 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,4 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 66,7 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 540 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 8.584 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 9.124 stanovanjskih stavb · 540 z izkaznico

5,9 % stanovanjskih stavb (540) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Brežice?

Mediana vseh prodaj: 1.050 €/m²; od tega stanovanja 2.080 €/m², hiše 820 €/m². Izračunano iz 325 poslov v 284 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.040 €/m² proti 590 €/m²; 135 oziroma 100 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=325 · 284 stavb
1.050 €/m² mediana · P25–P75: 560 €/m²–1.780 €/m²
Stanovanjan=78 · 49 stavb
2.080 €/m² mediana · P25–P75: 1.600 €/m²–2.720 €/m²
Hišen=247 · 235 stavb
820 €/m² mediana · P25–P75: 490 €/m²–1.360 €/m²

Izračunano iz 325 poslov v 284 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

1.20002020202120222023202420252026*1.200

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

753 poslov skupaj 2020–2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 6,9 % stavb (1.692), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

1,6%10-letna voda (najpogostejši razred)380 stavb, Direkcija RS za vode
2,9%100-letna voda (najpogostejši razred)700 stavb, Direkcija RS za vode
2,5%500-letna voda (najpogostejši razred)612 stavb, Direkcija RS za vode

Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

Je glasno?

Za 17,1 % stavb (4.166) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 82,5 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (17,1 % od vseh); 82,9 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima najboljša kmetijska zemljišča (42,3 %).

Najboljša kmetijska zemljišča 42,3 %Gozdna zemljišča 35,6 %Druga kmetijska zemljišča 8,0 %Stanovanjske s kmetijsko dejavnostjo 3,0 %Površine vodnih objektov in vodne infrastrukture 2,3 %Drugo 8,8 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Brežice?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.