Območja
Nepremičnine po občinah in regijah Slovenije
212 občin v 12 regijah, skupaj 1.176.145 stavb. Za vsako občino sta starost stavb in ocena energijskega razreda (za stavbe z energetsko izkaznico uradni razred), cene stanovanj pa samo tam, kjer je poslov dovolj (121 od 212 občin), z navedenim virom in datumom zajema.
Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno
Gorenjska (18)
| Občina | Stavb | Stanovanja, mediana €/m² | Delež E–G (izkaznice in ocena RAES) |
|---|---|---|---|
| Občina Bled | 4.770 | 4.000 (n=55) | 59,9 % (n=2.673) |
| Občina Bohinj | 6.202 | 3.960 (n=29) | 64,6 % (n=2.490) |
| Občina Cerklje na Gorenjskem | 5.082 | 3.380 (n=28) | 49,2 % (n=2.533) |
| Občina Gorenja vas-Poljane | 5.421 | – | 62,6 % (n=2.463) |
| Občina Gorje | 2.053 | 2.800 (n=10) | 72,0 % (n=1.007) |
| Občina Jesenice | 5.397 | 2.610 (n=284) | 61,2 % (n=2.886) |
| Občina Jezersko | 677 | – | 66,1 % (n=304) |
| Mestna občina Kranj | 17.479 | 3.400 (n=570) | 48,1 % (n=10.640) |
| Občina Kranjska Gora | 3.813 | 4.990 (n=60) | 54,8 % (n=2.123) |
| Občina Naklo | 2.777 | – | 55,5 % (n=1.557) |
| Občina Preddvor | 2.286 | 2.690 (n=10) | 50,9 % (n=1.243) |
| Občina Radovljica | 8.500 | 3.420 (n=135) | 57,8 % (n=4.834) |
| Občina Šenčur | 4.259 | 3.530 (n=20) | 47,1 % (n=2.461) |
| Občina Škofja Loka | 9.010 | 3.550 (n=181) | 46,7 % (n=5.163) |
| Občina Tržič | 5.987 | 2.410 (n=117) | 60,7 % (n=3.323) |
| Občina Železniki | 3.669 | 2.730 (n=13) | 60,8 % (n=1.748) |
| Občina Žiri | 3.021 | – | 66,6 % (n=1.498) |
| Občina Žirovnica | 2.286 | – | 57,2 % (n=1.410) |
Goriška (13)
| Občina | Stavb | Stanovanja, mediana €/m² | Delež E–G (izkaznice in ocena RAES) |
|---|---|---|---|
| Občina Ajdovščina | 11.235 | 3.090 (n=79) | 67,9 % (n=6.059) |
| Občina Bovec | 3.739 | 3.400 (n=25) | 65,6 % (n=1.788) |
| Občina Brda | 3.937 | – | 69,4 % (n=2.127) |
| Občina Cerkno | 4.500 | – | 77,3 % (n=1.708) |
| Občina Idrija | 6.255 | 1.800 (n=75) | 70,7 % (n=2.964) |
| Občina Kanal | 4.279 | 2.080 (n=14) | 82,9 % (n=2.028) |
| Občina Kobarid | 4.161 | – | 72,9 % (n=1.884) |
| Občina Miren-Kostanjevica | 3.537 | 1.700 (n=11) | 69,8 % (n=1.759) |
| Mestna občina Nova Gorica | 13.591 | 2.640 (n=221) | 63,7 % (n=7.608) |
| Občina Renče-Vogrsko | 2.835 | – | 67,4 % (n=1.470) |
| Občina Šempeter-Vrtojba | 2.947 | 2.580 (n=21) | 61,8 % (n=1.706) |
| Občina Tolmin | 9.466 | 2.050 (n=50) | 77,9 % (n=4.142) |
| Občina Vipava | 3.729 | 2.180 (n=21) | 72,9 % (n=1.897) |
Jugovzhodna Slovenija (21)
| Občina | Stavb | Stanovanja, mediana €/m² | Delež E–G (izkaznice in ocena RAES) |
|---|---|---|---|
| Občina Črnomelj | 13.471 | 1.430 (n=46) | 74,8 % (n=5.148) |
| Občina Dolenjske Toplice | 3.547 | 2.550 (n=10) | 67,4 % (n=1.393) |
| Občina Kočevje | 8.999 | 1.940 (n=103) | 75,1 % (n=4.052) |
| Občina Kostel | 1.346 | – | 86,0 % (n=622) |
| Občina Loški Potok | 1.938 | – | 79,4 % (n=808) |
| Občina Metlika | 7.684 | 1.330 (n=22) | 79,0 % (n=2.985) |
| Občina Mirna | 2.443 | 2.340 (n=12) | 66,2 % (n=1.012) |
| Občina Mirna Peč | 3.411 | – | 62,4 % (n=1.237) |
| Občina Mokronog-Trebelno | 3.833 | – | 69,0 % (n=1.364) |
| Mestna občina Novo mesto | 22.142 | 2.880 (n=223) | 54,2 % (n=9.496) |
| Občina Osilnica | 513 | – | 84,0 % (n=234) |
| Občina Ribnica | 6.874 | 2.250 (n=36) | 67,8 % (n=2.777) |
| Občina Semič | 4.665 | – | 73,9 % (n=1.645) |
| Občina Sodražica | 1.915 | – | 74,7 % (n=890) |
| Občina Straža | 3.129 | – | 64,7 % (n=1.260) |
| Občina Šentjernej | 7.809 | 2.010 (n=11) | 61,6 % (n=2.536) |
| Občina Šentrupert | 3.257 | – | 68,0 % (n=1.153) |
| Občina Škocjan | 4.559 | – | 73,4 % (n=1.423) |
| Občina Šmarješke Toplice | 3.988 | 3.600 (n=25) | 63,4 % (n=1.475) |
| Občina Trebnje | 11.340 | 2.600 (n=44) | 57,1 % (n=4.596) |
| Občina Žužemberk | 6.310 | – | 70,9 % (n=2.113) |
Koroška (12)
| Občina | Stavb | Stanovanja, mediana €/m² | Delež E–G (izkaznice in ocena RAES) |
|---|---|---|---|
| Občina Črna na Koroškem | 2.190 | 1.260 (n=17) | 71,7 % (n=777) |
| Občina Dravograd | 5.092 | 1.740 (n=47) | 62,5 % (n=2.395) |
| Občina Mežica | 1.769 | 1.670 (n=37) | 62,3 % (n=721) |
| Občina Mislinja | 3.321 | 2.290 (n=17) | 67,2 % (n=1.471) |
| Občina Muta | 1.969 | 1.420 (n=14) | 58,0 % (n=936) |
| Občina Podvelka | 2.010 | 1.030 (n=11) | 73,1 % (n=788) |
| Občina Prevalje | 3.352 | 1.620 (n=39) | 58,2 % (n=1.543) |
| Občina Radlje ob Dravi | 3.549 | 1.510 (n=26) | 60,1 % (n=1.687) |
| Občina Ravne na Koroškem | 4.206 | 1.930 (n=119) | 52,4 % (n=2.049) |
| Občina Ribnica na Pohorju | 1.090 | – | 70,7 % (n=459) |
| Mestna občina Slovenj Gradec | 8.938 | 2.310 (n=113) | 56,2 % (n=4.419) |
| Občina Vuzenica | 1.719 | – | 67,0 % (n=808) |
Obalno-kraška (8)
| Občina | Stavb | Stanovanja, mediana €/m² | Delež E–G (izkaznice in ocena RAES) |
|---|---|---|---|
| Občina Ankaran | 1.359 | 5.420 (n=44) | 35,8 % (n=752) |
| Občina Divača | 3.035 | 2.800 (n=26) | 66,6 % (n=1.478) |
| Občina Hrpelje-Kozina | 3.816 | 3.540 (n=23) | 66,3 % (n=1.918) |
| Občina Izola | 4.969 | 4.520 (n=220) | 42,5 % (n=3.131) |
| Občina Komen | 3.961 | – | 76,3 % (n=1.765) |
| Mestna občina Koper | 23.577 | 4.330 (n=446) | 48,7 % (n=13.606) |
| Občina Piran | 8.495 | 4.630 (n=237) | 43,2 % (n=4.963) |
| Občina Sežana | 8.732 | 2.980 (n=93) | 64,8 % (n=4.157) |
Osrednjeslovenska (25)
| Občina | Stavb | Stanovanja, mediana €/m² | Delež E–G (izkaznice in ocena RAES) |
|---|---|---|---|
| Občina Borovnica | 2.236 | 3.310 (n=13) | 60,1 % (n=1.074) |
| Občina Brezovica | 6.796 | 3.620 (n=23) | 42,4 % (n=3.939) |
| Občina Dobrepolje | 3.650 | – | 64,7 % (n=1.418) |
| Občina Dobrova-Polhov Gradec | 5.307 | – | 53,0 % (n=2.602) |
| Občina Dol pri Ljubljani | 3.238 | 3.510 (n=14) | 40,1 % (n=1.778) |
| Občina Domžale | 12.639 | 3.790 (n=265) | 42,8 % (n=8.253) |
| Občina Grosuplje | 10.323 | 3.780 (n=123) | 44,1 % (n=5.429) |
| Občina Horjul | 1.982 | – | 60,0 % (n=936) |
| Občina Ig | 4.998 | 3.870 (n=31) | 48,0 % (n=2.591) |
| Občina Ivančna Gorica | 13.709 | 3.250 (n=49) | 56,4 % (n=6.103) |
| Občina Kamnik | 12.342 | 3.480 (n=213) | 54,7 % (n=6.653) |
| Občina Komenda | 2.759 | 3.900 (n=20) | 39,5 % (n=1.735) |
| Mestna občina Ljubljana | 70.386 | 4.610 (n=3.617) | 42,4 % (n=38.777) |
| Občina Log-Dragomer | 1.748 | – | 47,9 % (n=1.126) |
| Občina Logatec | 6.942 | 3.460 (n=87) | 49,8 % (n=3.610) |
| Občina Lukovica | 3.734 | – | 48,3 % (n=1.840) |
| Občina Medvode | 8.097 | 4.080 (n=61) | 43,7 % (n=4.728) |
| Občina Mengeš | 2.920 | 3.840 (n=62) | 45,1 % (n=1.937) |
| Občina Moravče | 3.660 | – | 55,7 % (n=1.781) |
| Občina Škofljica | 5.167 | 3.960 (n=30) | 39,2 % (n=3.063) |
| Občina Šmartno pri Litiji | 4.497 | 2.550 (n=11) | 62,2 % (n=1.895) |
| Občina Trzin | 1.543 | – | 33,0 % (n=1.025) |
| Občina Velike Lašče | 4.412 | – | 66,1 % (n=1.902) |
| Občina Vodice | 2.799 | – | 37,8 % (n=1.591) |
| Občina Vrhnika | 7.929 | 3.830 (n=76) | 44,4 % (n=4.387) |
Podravska (41)
| Občina | Stavb | Stanovanja, mediana €/m² | Delež E–G (izkaznice in ocena RAES) |
|---|---|---|---|
| Občina Benedikt | 1.993 | 2.090 (n=16) | 53,4 % (n=886) |
| Občina Cerkvenjak | 1.900 | – | 64,1 % (n=850) |
| Občina Cirkulane | 2.534 | – | 78,5 % (n=1.516) |
| Občina Destrnik | 2.286 | – | 62,9 % (n=1.083) |
| Občina Dornava | 2.070 | – | 61,3 % (n=1.048) |
| Občina Duplek | 4.777 | – | 55,0 % (n=2.451) |
| Občina Gorišnica | 2.785 | – | 58,1 % (n=1.397) |
| Občina Hajdina | 2.713 | – | 55,3 % (n=1.367) |
| Občina Hoče-Slivnica | 7.070 | 2.290 (n=52) | 52,3 % (n=4.087) |
| Občina Juršinci | 2.211 | – | 67,9 % (n=1.075) |
| Občina Kidričevo | 4.740 | 1.960 (n=23) | 60,5 % (n=1.939) |
| Občina Kungota | 3.647 | – | 56,1 % (n=1.937) |
| Občina Lenart | 5.340 | 2.020 (n=68) | 56,9 % (n=2.530) |
| Občina Lovrenc na Pohorju | 2.184 | 980 (n=10) | 66,0 % (n=956) |
| Občina Majšperk | 3.689 | 1.910 (n=13) | 73,0 % (n=1.704) |
| Občina Makole | 2.090 | – | 75,9 % (n=964) |
| Mestna občina Maribor | 36.842 | 2.480 (n=2.048) | 54,3 % (n=18.756) |
| Občina Markovci | 2.838 | – | 61,1 % (n=1.365) |
| Občina Miklavž na Dravskem polju | 3.469 | 1.950 (n=10) | 51,5 % (n=2.247) |
| Občina Oplotnica | 3.048 | 2.090 (n=10) | 65,7 % (n=1.400) |
| Občina Ormož | 9.281 | 1.490 (n=38) | 67,1 % (n=4.630) |
| Občina Pesnica | 6.119 | 1.230 (n=14) | 61,0 % (n=2.781) |
| Občina Podlehnik | 2.049 | – | 75,0 % (n=1.089) |
| Občina Poljčane | 3.046 | 1.600 (n=11) | 68,0 % (n=1.557) |
| Mestna občina Ptuj | 11.333 | 2.100 (n=184) | 56,2 % (n=6.341) |
| Občina Rače-Fram | 5.206 | 2.160 (n=21) | 47,7 % (n=2.845) |
| Občina Ruše | 3.524 | 1.980 (n=79) | 54,2 % (n=1.820) |
| Občina Selnica ob Dravi | 3.259 | – | 63,7 % (n=1.543) |
| Občina Slovenska Bistrica | 16.586 | 1.920 (n=158) | 57,4 % (n=8.567) |
| Občina Središče ob Dravi | 1.670 | – | 75,9 % (n=748) |
| Občina Starše | 3.014 | – | 57,5 % (n=1.435) |
| Občina Sveta Ana | 2.318 | – | 58,6 % (n=860) |
| Občina Sveta Trojica v Slovenskih goricah | 1.891 | – | 54,2 % (n=854) |
| Občina Sveti Andraž v Slov. goricah | 1.033 | – | 66,3 % (n=436) |
| Občina Sveti Jurij v Slovenskih goricah | 2.107 | – | 57,0 % (n=814) |
| Občina Sveti Tomaž | 1.899 | – | 72,6 % (n=884) |
| Občina Šentilj | 6.032 | 1.900 (n=32) | 59,3 % (n=2.783) |
| Občina Trnovska vas | 1.119 | – | 57,8 % (n=505) |
| Občina Videm | 5.153 | – | 68,0 % (n=2.588) |
| Občina Zavrč | 1.462 | – | 77,7 % (n=818) |
| Občina Žetale | 1.403 | – | 72,8 % (n=577) |
Pomurska (27)
| Občina | Stavb | Stanovanja, mediana €/m² | Delež E–G (izkaznice in ocena RAES) |
|---|---|---|---|
| Občina Apače | 3.239 | – | 68,2 % (n=1.369) |
| Občina Beltinci | 5.838 | – | 66,6 % (n=2.752) |
| Občina Cankova | 1.841 | – | 73,4 % (n=759) |
| Občina Črenšovci | 3.164 | – | 69,0 % (n=1.449) |
| Občina Dobrovnik | 1.834 | – | 80,5 % (n=578) |
| Občina Gornja Radgona | 6.240 | 1.670 (n=52) | 66,4 % (n=2.765) |
| Občina Gornji Petrovci | 3.110 | – | 80,2 % (n=1.063) |
| Občina Grad | 2.152 | – | 80,1 % (n=895) |
| Občina Hodoš | 492 | – | – |
| Občina Kobilje | 617 | – | 71,9 % (n=228) |
| Občina Križevci | 2.913 | – | 74,7 % (n=1.221) |
| Občina Kuzma | 1.474 | – | 71,7 % (n=639) |
| Občina Lendava | 11.085 | 1.370 (n=48) | 80,2 % (n=4.072) |
| Občina Ljutomer | 8.691 | 1.670 (n=45) | 70,5 % (n=4.056) |
| Občina Moravske Toplice | 7.682 | 2.540 (n=39) | 68,3 % (n=2.981) |
| Mestna občina Murska Sobota | 9.577 | 1.880 (n=137) | 61,6 % (n=4.889) |
| Občina Odranci | 1.107 | – | 65,8 % (n=512) |
| Občina Puconci | 6.385 | – | 73,8 % (n=2.484) |
| Občina Radenci | 3.615 | 1.380 (n=24) | 65,1 % (n=1.857) |
| Občina Razkrižje | 1.078 | – | 72,4 % (n=471) |
| Občina Rogašovci | 2.932 | – | 72,6 % (n=1.201) |
| Občina Sveti Jurij ob Ščavnici | 3.032 | – | 74,6 % (n=1.258) |
| Občina Šalovci | 2.392 | – | 82,8 % (n=742) |
| Občina Tišina | 3.145 | – | 70,0 % (n=1.365) |
| Občina Turnišče | 2.379 | – | 74,7 % (n=1.067) |
| Občina Velika Polana | 1.242 | – | 71,1 % (n=512) |
| Občina Veržej | 1.053 | – | 61,9 % (n=511) |
Posavska (6)
| Občina | Stavb | Stanovanja, mediana €/m² | Delež E–G (izkaznice in ocena RAES) |
|---|---|---|---|
| Občina Bistrica ob Sotli | 1.851 | – | 77,2 % (n=612) |
| Občina Brežice | 24.409 | 2.080 (n=78) | 66,7 % (n=9.124) |
| Občina Kostanjevica na Krki | 3.023 | – | 71,7 % (n=1.008) |
| Mestna občina Krško | 22.002 | 1.930 (n=94) | 65,5 % (n=8.269) |
| Občina Radeče | 3.330 | 1.500 (n=32) | 73,8 % (n=1.404) |
| Občina Sevnica | 17.020 | 1.600 (n=42) | 68,0 % (n=6.439) |
Primorsko-notranjska (6)
| Občina | Stavb | Stanovanja, mediana €/m² | Delež E–G (izkaznice in ocena RAES) |
|---|---|---|---|
| Občina Bloke | 2.009 | – | 75,3 % (n=765) |
| Občina Cerknica | 7.637 | 2.340 (n=41) | 66,4 % (n=3.631) |
| Občina Ilirska Bistrica | 9.227 | 1.410 (n=45) | 83,8 % (n=4.664) |
| Občina Loška dolina | 2.879 | – | 81,5 % (n=1.219) |
| Občina Pivka | 4.267 | 2.740 (n=68) | 70,9 % (n=2.043) |
| Občina Postojna | 6.930 | 2.800 (n=178) | 60,1 % (n=3.554) |
Savinjska (31)
| Občina | Stavb | Stanovanja, mediana €/m² | Delež E–G (izkaznice in ocena RAES) |
|---|---|---|---|
| Občina Braslovče | 4.795 | 2.750 (n=26) | 58,6 % (n=2.125) |
| Mestna občina Celje | 17.916 | 2.520 (n=715) | 56,8 % (n=8.977) |
| Občina Dobje | 1.097 | – | 71,5 % (n=406) |
| Občina Dobrna | 1.743 | 1.850 (n=13) | 64,3 % (n=747) |
| Občina Gornji Grad | 2.244 | – | 73,7 % (n=882) |
| Občina Kozje | 3.934 | – | 74,7 % (n=1.358) |
| Občina Laško | 11.893 | 1.810 (n=52) | 71,3 % (n=4.520) |
| Občina Ljubno | 2.400 | – | 76,3 % (n=973) |
| Občina Luče | 1.492 | – | 75,8 % (n=574) |
| Občina Mozirje | 3.139 | 2.440 (n=26) | 58,7 % (n=1.382) |
| Občina Nazarje | 2.108 | 1.820 (n=11) | 69,3 % (n=790) |
| Občina Podčetrtek | 4.379 | 2.050 (n=20) | 67,3 % (n=1.734) |
| Občina Polzela | 4.022 | 2.920 (n=34) | 51,8 % (n=2.057) |
| Občina Prebold | 3.008 | 2.670 (n=30) | 61,4 % (n=1.470) |
| Občina Rečica ob Savinji | 1.998 | – | 69,5 % (n=772) |
| Občina Rogaška Slatina | 7.140 | 1.880 (n=47) | 62,1 % (n=3.561) |
| Občina Rogatec | 2.014 | 1.390 (n=17) | 71,1 % (n=962) |
| Občina Slovenske Konjice | 8.478 | 2.410 (n=72) | 60,9 % (n=4.493) |
| Občina Solčava | 657 | – | 72,1 % (n=228) |
| Občina Šentjur | 16.533 | 2.670 (n=42) | 66,7 % (n=7.022) |
| Občina Šmarje pri Jelšah | 9.725 | 2.550 (n=59) | 67,3 % (n=4.050) |
| Občina Šmartno ob Paki | 2.436 | – | 57,9 % (n=1.140) |
| Občina Šoštanj | 5.006 | 1.880 (n=55) | 61,3 % (n=2.250) |
| Občina Štore | 2.804 | 1.900 (n=32) | 67,6 % (n=1.111) |
| Občina Tabor | 1.572 | – | 55,4 % (n=668) |
| Mestna občina Velenje | 9.188 | 2.480 (n=355) | 57,3 % (n=4.720) |
| Občina Vitanje | 1.787 | 1.220 (n=16) | 72,8 % (n=747) |
| Občina Vojnik | 7.107 | 2.230 (n=36) | 60,5 % (n=3.295) |
| Občina Vransko | 2.309 | – | 63,9 % (n=912) |
| Občina Zreče | 3.901 | 2.180 (n=25) | 61,7 % (n=1.971) |
| Občina Žalec | 13.108 | 2.350 (n=115) | 61,0 % (n=6.336) |
Zasavska (4)
| Občina | Stavb | Stanovanja, mediana €/m² | Delež E–G (izkaznice in ocena RAES) |
|---|---|---|---|
| Občina Hrastnik | 4.960 | 1.480 (n=81) | 70,0 % (n=1.909) |
| Občina Litija | 9.889 | 2.710 (n=115) | 59,5 % (n=4.414) |
| Občina Trbovlje | 6.459 | 1.780 (n=179) | 66,1 % (n=2.548) |
| Občina Zagorje ob Savi | 9.180 | 2.200 (n=92) | 65,5 % (n=3.848) |
Mediana cene stanovanj: n poslov, 36 mesecev do 10/2026. Delež E–G: izkaznice in ocena RAES, n stanovanjskih stavb. Celica »—« pomeni, da je podatkov za objavo premalo (prag: vsaj 10 poslov, 25 stanovanjskih stavb z razredom). Delež E–G združuje uradne razrede iz energetskih izkaznic in oceno RAES; koliko stavb ima izkaznico, piše na strani vsake občine. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila. Občine so razvrščene abecedno; to ni lestvica. Viri in pojasnila: Viri in metodologija. Na straneh ni ponudb za prodajo ali najem. Praktični odgovori: Vodnik.
Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.