Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Mestna občina Celje

Nepremičnine v Mestni občini Celje

V Mestni občini Celje je 17.916 stavb v 39 naseljih. Mediana cene je 2.300 €/m² (1.031 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 2.520 €/m², hiše 1.250 €/m². V razredu E–G je 56,8 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Savinjska

2.520€/m²Stanovanja, mediana715 poslov, 36 mes.
1.250€/m²Hiše, mediana316 poslov, 36 mes.
56,8%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 8.977 stanovanjskih stavb · 730 z izkaznico
19,3%V poplavnem območju (do 500-letne vode)3.456 stavb
Vsa naselja občine Celje (39)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Celje9.30854,7 %
Trnovlje pri Celju96359,0 %
Zadobrova58159,5 %
Ljubečna55851,9 %
Košnica pri Celju41261,9 %
Gorica pri Šmartnem39059,7 %
Lopata37164,9 %
Bukovžlak35964,4 %
Škofja vas33159,1 %
Medlog26352,5 %
Teharje25758,9 %
Zvodno25567,2 %
Pečovnik25471,2 %
Brezova24753,8 %
Začret23748,1 %
Šmartno v Rožni dolini23266,1 %
Lokrovec22253,1 %
Šentjungert21370,3 %
Vrhe20468,4 %
Prekorje20056,1 %
Slatina v Rožni dolini18952,1 %
Dobrova17648,8 %
Šmiklavž pri Škofji vasi15461,4 %
Rožni Vrh15158,8 %
Leskovec15060,8 %
Šmarjeta pri Celju14455,3 %
Pepelno123pod pragom
Loče11357,2 %
Rupe112pod pragom
Otemna9963,5 %
Lahovna9445,5 %
Žepina90pod pragom
Tremerje89pod pragom
Osenca8152,7 %
Slance80pod pragom
Jezerce pri Šmartnem66pod pragom
Runtole57pod pragom
Glinsko47pod pragom
Lipovec pri Škofji vasi44pod pragom

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1971, mediana uporabna površina 80,0 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

56,8%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 8.977 stanovanjskih stavb · 730 z izkaznico
1971Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
80,0m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (3.822); 21,3 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (82,9 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (65,4 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 82,9 %Krajna vrstna 8,4 %Vmesna vrstna 7,4 %Ni podatka 1,3 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 65,4 %Ravna 18,3 %Strma 12,8 %Drugo/neznano 3,5 %

Povprečna etažnost 1,9 (LiDAR ocena), povprečna višina 6,3 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 56,8 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 730 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 8.247 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 8.977 stanovanjskih stavb · 730 z izkaznico

8,1 % stanovanjskih stavb (730) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Celje?

Mediana vseh prodaj: 2.300 €/m²; od tega stanovanja 2.520 €/m², hiše 1.250 €/m². Izračunano iz 1.031 poslov v 541 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (2.430 €/m² proti 1.330 €/m²; 430 oziroma 357 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=1.031 · 541 stavb
2.300 €/m² mediana · P25–P75: 1.410 €/m²–2.930 €/m²
Stanovanjan=715 · 307 stavb
2.520 €/m² mediana · P25–P75: 2.000 €/m²–3.020 €/m²
Hišen=316 · 234 stavb
1.250 €/m² mediana · P25–P75: 770 €/m²–2.050 €/m²

Izračunano iz 1.031 poslov v 541 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

2.52002020202120222023202420252026*2.520

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

2.540 poslov skupaj 2020–2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 19,3 % stavb (3.456), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

0,2%10-letna voda (najpogostejši razred)27 stavb, Direkcija RS za vode
4,6%100-letna voda (najpogostejši razred)831 stavb, Direkcija RS za vode
14,5%500-letna voda (najpogostejši razred)2.598 stavb, Direkcija RS za vode

Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

Je glasno?

Za 77,3 % stavb (13.842) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 79,0 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (77,3 % od vseh); 22,7 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Celje?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.