Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Dolenjske Toplice

Nepremičnine v občini Dolenjske Toplice

V občini Dolenjske Toplice je 3.547 stavb v 29 naseljih. Mediana cene je 1.400 €/m² (54 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 2.550 €/m², hiše 860 €/m². V razredu E–G je 67,4 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Jugovzhodna Slovenija

2.550€/m²Stanovanja, mediana10 poslov, 36 mes.
860€/m²Hiše, mediana44 poslov, 36 mes.
67,4%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.393 stanovanjskih stavb · 71 z izkaznico
6,3%V poplavnem območju (do 500-letne vode)222 stavb
Vsa naselja občine Dolenjske Toplice (27)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Dolenjske Toplice54457,9 %
Podturn pri Dol. Toplicah29265,4 %
Meniška vas26865,6 %
Gorenje Sušice20476,1 %
Soteska199pod pragom
Veliki Rigelj175pod pragom
Dobindol165pod pragom
Sela pri Dol. Toplicah15858,0 %
Podhosta14166,8 %
Dolenje Sušice140pod pragom
Dolenje Polje140pod pragom
Kočevske Poljane97pod pragom
Gorenje Polje90pod pragom
Cerovec8660,1 %
Verdun pri Uršnih selih80pod pragom
Drenje73pod pragom
Stare Žage71pod pragom
Obrh70pod pragom
Loška vas68pod pragom
Gabrje pri Soteski68pod pragom
Občice66pod pragom
Podstenice63pod pragom
Suhor pri Dol. Toplicah62pod pragom
Gorenje Gradišče61pod pragom
Selišče48pod pragom
Mali Rigelj44pod pragom
Bušinec44pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (2) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1972, mediana uporabna površina 60,0 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

67,4%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.393 stanovanjskih stavb · 71 z izkaznico
1972Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
60,0m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (1.053); 29,7 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (97,2 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (74,7 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 97,2 %Krajna vrstna 1,6 %Drugo/ni podatka 1,2 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 74,7 %Ravna 13,3 %Strma 11,3 %Drugo/neznano 0,7 %

Povprečna etažnost 1,7 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,7 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 67,4 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 71 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 1.322 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 1.393 stanovanjskih stavb · 71 z izkaznico

5,1 % stanovanjskih stavb (71) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Dolenjske Toplice?

Mediana vseh prodaj: 1.400 €/m²; od tega stanovanja 2.550 €/m², hiše 860 €/m². Izračunano iz 54 poslov v 50 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 nižja kot v letu 2020 (600 €/m² proti 760 €/m²; 16 oziroma 18 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=54 · 50 stavb
1.400 €/m² mediana · P25–P75: 520 €/m²–2.410 €/m²
Stanovanjan=10 · 8 stavb
2.550 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)
Hišen=44 · 42 stavb
860 €/m² mediana · P25–P75: 470 €/m²–1.820 €/m²

Izračunano iz 54 poslov v 50 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

2.20002020202120222023202420252026*2.200

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

114 poslov skupaj 2020–2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 6,3 % stavb (222), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

Razdelitev po razredih povratne dobe ni prikazana: v enem od razredov je manj kot 5 stavb.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (81,6 %).

Gozdna zemljišča 81,6 %Najboljša kmetijska zemljišča 9,2 %Druga kmetijska zemljišča 4,1 %Drugo 5,1 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Dolenjske Toplice?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.