Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Gorenja vas-Poljane

Nepremičnine v občini Gorenja vas-Poljane

V občini Gorenja vas-Poljane je 5.421 stavb v 73 naseljih. Mediana cene je 1.980 €/m² (38 poslov, 36 mesecev do 10/2026). V razredu E–G je 62,6 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Gorenjska

1.980€/m²Vse prodaje, mediana38 poslov, 36 mes.
62,6%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 2.463 stanovanjskih stavb · 69 z izkaznico
2,2%V poplavnem območju (do 500-letne vode)117 stavb
Vsa naselja občine Gorenja vas-Poljane (63)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Gorenja vas48961,1 %
Hotavlje23560,7 %
Poljane nad Škofjo Loko23451,9 %
Stara Oselica21172,6 %
Hotovlja15060,4 %
Javorje14665,1 %
Žirovski Vrh Sv. Urbana134pod pragom
Podgora13152,2 %
Lučine12265,5 %
Brebovnica11857,1 %
Delnice11662,0 %
Gorenja Dobrava11358,7 %
Trebija11256,2 %
Podjelovo Brdo10859,1 %
Sovodenj102pod pragom
Dolenja Dobrava9964,4 %
Podvrh9870,3 %
Volaka93pod pragom
Volča9261,0 %
Srednja vas-Poljane8856,0 %
Bukov Vrh87pod pragom
Leskovica8569,3 %
Dolenje Brdo82pod pragom
Kladje80pod pragom
Zadobje76pod pragom
Predmost76pod pragom
Fužine7664,0 %
Gorenje Brdo7250,2 %
Srednje Brdo70pod pragom
Kopačnica70pod pragom
Dolenčice70pod pragom
Murave61pod pragom
Podobeno57pod pragom
Hobovše pri Stari Oselici56pod pragom
Gorenja Žetina56pod pragom
Dobje5640,2 %
Čabrače56pod pragom
Žirovski Vrh Sv. Antona53pod pragom
Malenski Vrh53pod pragom
Todraž49pod pragom
Dobravšce4945,6 %
Laniše48pod pragom
Vinharje47pod pragom
Četena Ravan47pod pragom
Suša46pod pragom
Prelesje46pod pragom
Lom nad Volčo46pod pragom
Zakobiljek44pod pragom
Goli Vrh44pod pragom
Zapreval43pod pragom
Bačne43pod pragom
Žabja vas42pod pragom
Dolenja Žetina42pod pragom
Mlaka nad Lušo40pod pragom
Hlavče Njive40pod pragom
Studor38pod pragom
Dolge Njive34pod pragom
Debeni33pod pragom
Jazbine30pod pragom
Smoldno29pod pragom
Robidnica26pod pragom
Kremenik26pod pragom
Krnice pri Novakih25pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (10) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1975, mediana uporabna površina 93,2 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

62,6%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 2.463 stanovanjskih stavb · 69 z izkaznico
1975Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
93,2m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (1.687); 31,1 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (97,3 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (73,4 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 97,3 %Krajna vrstna 1,8 %Vmesna vrstna 0,1 %Ni podatka 0,7 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 73,4 %Strma 19,0 %Ravna 7,1 %Drugo/neznano 0,5 %

Povprečna etažnost 1,9 (LiDAR ocena), povprečna višina 6,7 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 62,6 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 69 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 2.394 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 2.463 stanovanjskih stavb · 69 z izkaznico

2,8 % stanovanjskih stavb (69) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Gorenja vas-Poljane?

Izračunano iz 38 poslov v 36 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Cena hiše: skrito zaradi zaščite manjših skupin. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.890 €/m² proti 1.700 €/m²; 12 oziroma 12 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=38 · 36 stavb
1.980 €/m² mediana · P25–P75: 1.340 €/m²–3.030 €/m²

Izračunano iz 38 poslov v 36 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

2.52002020202120222023202420252026*2.520

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

90 poslov skupaj 2020–2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 2,2 % stavb (117), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

Razdelitev po razredih povratne dobe ni prikazana: v enem od razredov je manj kot 5 stavb.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (67,0 %).

Gozdna zemljišča 67,0 %Druga kmetijska zemljišča 16,2 %Najboljša kmetijska zemljišča 12,9 %Drugo 3,8 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Gorenja vas-Poljane?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.