Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Gornja Radgona

Nepremičnine v občini Gornja Radgona

V občini Gornja Radgona je 6.240 stavb v 30 naseljih. Mediana cene je 1.640 €/m² (86 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 1.670 €/m², hiše 1.460 €/m². V razredu E–G je 66,4 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Pomurska

1.670€/m²Stanovanja, mediana52 poslov, 36 mes.
1.460€/m²Hiše, mediana34 poslov, 36 mes.
66,4%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 2.765 stanovanjskih stavb · 147 z izkaznico
1,8%V poplavnem območju (do 500-letne vode)109 stavb
Vsa naselja občine Gornja Radgona (30)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Gornja Radgona1.25362,4 %
Črešnjevci54864,9 %
Spodnja Ščavnica41864,4 %
Police31969,8 %
Negova31267,5 %
Lomanoše22762,9 %
Zbigovci22567,0 %
Ivanjševski Vrh22269,3 %
Lokavci18470,4 %
Stavešinski Vrh18276,2 %
Ptujska Cesta17472,1 %
Podgrad17069,4 %
Očeslavci16662,0 %
Radvenci161pod pragom
Plitvički Vrh16173,6 %
Zagajski Vrh15668,6 %
Mele14361,8 %
Spodnji Ivanjci13768,2 %
Lastomerci12366,3 %
Kunova11969,2 %
Orehovski Vrh11869,0 %
Norički Vrh11066,1 %
Hercegovščak10857,3 %
Gornji Ivanjci96pod pragom
Ivanjševci ob Ščavnici85pod pragom
Stavešinci72pod pragom
Ivanjski Vrh7267,2 %
Rodmošci68pod pragom
Orehovci56pod pragom
Aženski Vrh55pod pragom

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1977, mediana uporabna površina 82,0 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

66,4%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 2.765 stanovanjskih stavb · 147 z izkaznico
1977Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
82,0m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (1.378); 22,1 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (94,9 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (73,3 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 94,9 %Krajna vrstna 2,5 %Vmesna vrstna 0,9 %Ni podatka 1,7 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 73,3 %Ravna 15,6 %Strma 10,4 %Drugo/neznano 0,8 %

Povprečna etažnost 1,6 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,5 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 66,4 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 147 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 2.618 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 2.765 stanovanjskih stavb · 147 z izkaznico

5,3 % stanovanjskih stavb (147) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Gornja Radgona?

Mediana vseh prodaj: 1.640 €/m²; od tega stanovanja 1.670 €/m², hiše 1.460 €/m². Izračunano iz 86 poslov v 64 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.660 €/m² proti 850 €/m²; 43 oziroma 43 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=86 · 64 stavb
1.640 €/m² mediana · P25–P75: 1.180 €/m²–2.080 €/m²
Stanovanjan=52 · 30 stavb
1.670 €/m² mediana · P25–P75: 1.220 €/m²–2.080 €/m²
Hišen=34 · 34 stavb
1.460 €/m² mediana · P25–P75: 770 €/m²–2.090 €/m²

Izračunano iz 86 poslov v 64 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

2.03002020202120222023202420252026*2.030

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

258 poslov skupaj 2020–2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 1,8 % stavb (109), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

0,1%100-letna voda (najpogostejši razred)8 stavb, Direkcija RS za vode
1,6%500-letna voda (najpogostejši razred)101 stavb, Direkcija RS za vode

Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane. Razredi brez zadetka v sloju niso prikazani: ničla pomeni »ni v sloju«, ne zagotovila, da poplave niso mogoče.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima najboljša kmetijska zemljišča (37,8 %).

Najboljša kmetijska zemljišča 37,8 %Gozdna zemljišča 31,1 %Druga kmetijska zemljišča 17,1 %Stanovanjske s kmetijsko dejavnostjo 3,7 %Cestni promet 2,6 %Površine razpršene poselitve 2,2 %Drugo 5,5 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Gornja Radgona?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.