Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Ivančna Gorica

Nepremičnine v občini Ivančna Gorica

V občini Ivančna Gorica je 13.709 stavb v 137 naseljih. Mediana cene je 2.730 €/m² (132 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 3.250 €/m², hiše 2.270 €/m². V razredu E–G je 56,4 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Osrednjeslovenska

3.250€/m²Stanovanja, mediana49 poslov, 36 mes.
2.270€/m²Hiše, mediana83 poslov, 36 mes.
56,4%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 6.103 stanovanjskih stavb · 324 z izkaznico
2,0%V poplavnem območju (do 500-letne vode)270 stavb
Vsa naselja občine Ivančna Gorica (126)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Ivančna Gorica72550,7 %
Šentvid pri Stični62552,4 %
Stična54648,8 %
Višnja Gora49356,6 %
Kriška vas34245,4 %
Muljava28546,5 %
Ambrus28265,6 %
Temenica27568,4 %
Krka26653,6 %
Vir pri Stični26544,5 %
Gabrovčec21654,0 %
Brezovi Dol19471,3 %
Velike Češnjice18045,8 %
Petrušnja vas18050,9 %
Podbukovje17350,0 %
Dob pri Šentvidu16565,7 %
Mekinje nad Stično15635,3 %
Radohova vas15055,1 %
Čagošče14847,8 %
Vrh pri Višnji Gori14743,7 %
Gabrovka pri Zagradcu14263,9 %
Malo Hudo14146,7 %
Valična vas140pod pragom
Šentpavel na Dolenjskem13856,3 %
Glogovica13759,5 %
Kal136pod pragom
Zagradec13563,2 %
Velike Lese13166,1 %
Krška vas13060,1 %
Višnje12672,0 %
Češnjice pri Zagradcu126pod pragom
Fužina12370,3 %
Metnaj12152,6 %
Kitni Vrh117pod pragom
Dedni Dol11647,2 %
Stari trg11544,2 %
Gabrje pri Stični11546,9 %
Bukovica115pod pragom
Zgornja Draga11462,1 %
Spodnje Brezovo11253,1 %
Spodnja Draga11254,7 %
Podboršt11246,4 %
Marinča vas11057,8 %
Mleščevo10640,5 %
Mali Korinj106pod pragom
Velike Pece10453,1 %
Sušica10366,6 %
Velika Dobrava9950,1 %
Primča vas98pod pragom
Lučarjev Kal98pod pragom
Leskovec9661,2 %
Bojanji Vrh9551,8 %
Znojile pri Krki9456,4 %
Gorenja vas9158,6 %
Hrastov Dol88pod pragom
Dobrava pri Stični8746,8 %
Male Češnjice8648,8 %
Veliko Globoko8564,1 %
Velike Vrhe85pod pragom
Kamni Vrh pri Ambrusu85pod pragom
Veliko Črnelo8453,5 %
Grintovec82pod pragom
Zaboršt pri Šentvidu7957,9 %
Tolčane76pod pragom
Šentjurje76pod pragom
Oslica7649,5 %
Leščevje75pod pragom
Laze nad Krko73pod pragom
Peščenik7159,8 %
Trebnja Gorica68pod pragom
Pristavlja vas67pod pragom
Kuželjevec67pod pragom
Dečja vas pri Zagradcu6759,6 %
Nova vas64pod pragom
Pokojnica61pod pragom
Malo Globoko60pod pragom
Škrjanče58pod pragom
Ravni Dol58pod pragom
Potok pri Muljavi57pod pragom
Vrhpolje pri Šentvidu56pod pragom
Veliki Korinj56pod pragom
Velike Kompolje56pod pragom
Malo Črnelo52pod pragom
Male Lese51pod pragom
Breg pri Temenici50pod pragom
Sobrače49pod pragom
Sela pri Sobračah4948,3 %
Rdeči Kal48pod pragom
Radanja vas48pod pragom
Gorenje Brezovo47pod pragom
Artiža vas47pod pragom
Stranska vas ob Višnjici46pod pragom
Selo pri Radohovi vasi45pod pragom
Sela pri Višnji Gori45pod pragom
Pusti Javor45pod pragom
Škoflje44pod pragom
Poljane pri Stični44pod pragom
Pristava pri Višnji Gori4353,1 %
Veliki Kal42pod pragom
Pungert42pod pragom
Kamno Brdo42pod pragom
Male Vrhe40pod pragom
Velike Rebrce39pod pragom
Mevce39pod pragom
Male Rebrce39pod pragom
Grm39pod pragom
Male Dole pri Temenici38pod pragom
Debeče38pod pragom
Zavrtače37pod pragom
Male Kompolje37pod pragom
Breg pri Zagradcu37pod pragom
Vrh pri Sobračah35pod pragom
Mali Kal35pod pragom
Velike Dole pri Temenici34pod pragom
Mala Dobrava34pod pragom
Polje pri Višnji Gori33pod pragom
Mrzlo Polje33pod pragom
Gradiček33pod pragom
Bratnice33pod pragom
Praproče pri Temenici31pod pragom
Podsmreka pri Višnji Gori31pod pragom
Trnovica30pod pragom
Sad30pod pragom
Mala Goričica29pod pragom
Pristava nad Stično27pod pragom
Obolno27pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (11) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1975, mediana uporabna površina 72,9 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

56,4%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 6.103 stanovanjskih stavb · 324 z izkaznico
1975Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
72,9m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (4.068); 29,7 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (96,4 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (77,4 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 96,4 %Krajna vrstna 2,0 %Vmesna vrstna 0,4 %Ni podatka 1,3 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 77,4 %Strma 12,0 %Ravna 9,7 %Drugo/neznano 0,9 %

Povprečna etažnost 1,7 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,8 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 56,4 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 324 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 5.779 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 6.103 stanovanjskih stavb · 324 z izkaznico

5,3 % stanovanjskih stavb (324) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Ivančna Gorica?

Mediana vseh prodaj: 2.730 €/m²; od tega stanovanja 3.250 €/m², hiše 2.270 €/m². Izračunano iz 132 poslov v 117 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (2.540 €/m² proti 1.910 €/m²; 54 oziroma 51 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=132 · 117 stavb
2.730 €/m² mediana · P25–P75: 1.590 €/m²–4.150 €/m²
Stanovanjan=49 · 35 stavb
3.250 €/m² mediana · P25–P75: 2.630 €/m²–4.510 €/m²
Hišen=83 · 82 stavb
2.270 €/m² mediana · P25–P75: 1.490 €/m²–3.340 €/m²

Izračunano iz 132 poslov v 117 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

3.39002020202120222023202420252026*3.390

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

303 poslov skupaj 2020–2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 2,0 % stavb (270), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

manj kot 0,1%10-letna voda (najpogostejši razred)6 stavb, Direkcija RS za vode
0,2%100-letna voda (najpogostejši razred)32 stavb, Direkcija RS za vode
1,7%500-letna voda (najpogostejši razred)232 stavb, Direkcija RS za vode

Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

Je glasno?

Za 26,3 % stavb (3.608) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 76,3 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (26,3 % od vseh); 73,7 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (57,5 %).

Gozdna zemljišča 57,5 %Najboljša kmetijska zemljišča 18,5 %Druga kmetijska zemljišča 17,3 %Površine podeželskega naselja 2,7 %Drugo 3,9 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Ivančna Gorica?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.