Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Kamnik

Nepremičnine v občini Kamnik

V občini Kamnik je 12.342 stavb v 102 naseljih. Mediana cene je 3.200 €/m² (316 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 3.480 €/m², hiše 2.250 €/m². V razredu E–G je 54,7 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Osrednjeslovenska

3.480€/m²Stanovanja, mediana213 poslov, 36 mes.
2.250€/m²Hiše, mediana103 poslov, 36 mes.
54,7%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 6.653 stanovanjskih stavb · 383 z izkaznico
3,2%V poplavnem območju (do 500-letne vode)393 stavb
Vsa naselja občine Kamnik (83)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Kamnik2.88648,8 %
Šmarca56951,7 %
Podgorje52250,7 %
Mekinje45452,3 %
Godič32260,5 %
Vrhpolje pri Kamniku30751,5 %
Zgornji Tuhinj27058,2 %
Velika Planina247pod pragom
Volčji Potok23643,9 %
Tunjice22157,0 %
Zgornje Stranje18760,8 %
Špitalič18670,6 %
Tunjiška Mlaka18059,0 %
Županje Njive16756,4 %
Motnik16569,2 %
Laze v Tuhinju16450,2 %
Gozd15656,3 %
Šmartno v Tuhinju14159,4 %
Žaga138pod pragom
Buč13759,6 %
Soteska13453,1 %
Nevlje13448,4 %
Bistričica13354,1 %
Spodnje Stranje13153,7 %
Košiše12458,0 %
Češnjice v Tuhinju118pod pragom
Velika Lašna11647,4 %
Srednja vas pri Kamniku11459,0 %
Golice11355,6 %
Loke v Tuhinju10450,4 %
Brezje nad Kamnikom10449,9 %
Poreber10149,5 %
Bela100pod pragom
Zgornji Motnik99pod pragom
Markovo9158,3 %
Stahovica9065,0 %
Krivčevo90pod pragom
Oševek8855,1 %
Spodnje Palovče8563,9 %
Okrog pri Motniku81pod pragom
Črna pri Kamniku80pod pragom
Zagorica nad Kamnikom7858,1 %
Sela pri Kamniku7648,5 %
Laniše7547,5 %
Kamniška Bistrica74pod pragom
Rožično7055,2 %
Stolnik6956,0 %
Zakal68pod pragom
Rudnik pri Radomljah6830,7 %
Zduša6551,4 %
Studenca6562,0 %
Ravne pri Šmartnem6058,4 %
Podstudenec6060,2 %
Cirkuše v Tuhinju59pod pragom
Jeranovo5743,3 %
Zgornje Palovče54pod pragom
Stara sela54pod pragom
Gradišče v Tuhinju54pod pragom
Veliki Hrib52pod pragom
Kališe52pod pragom
Kregarjevo51pod pragom
Mali Hrib50pod pragom
Vranja Peč4856,3 %
Pšajnovica45pod pragom
Podhruška45pod pragom
Sidol44pod pragom
Potok43pod pragom
Snovik42pod pragom
Zajasovnik - del40pod pragom
Stebljevek40pod pragom
Okroglo40pod pragom
Hrib pri Kamniku38pod pragom
Gabrovnica38pod pragom
Sovinja Peč36pod pragom
Praproče v Tuhinju36pod pragom
Hruševka35pod pragom
Kostanj33pod pragom
Klemenčevo32pod pragom
Mali Rakitovec31pod pragom
Veliki Rakitovec29pod pragom
Liplje29pod pragom
Potok v Črni26pod pragom
Znojile25pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (19) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1973, mediana uporabna površina 90,0 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

54,7%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 6.653 stanovanjskih stavb · 383 z izkaznico
1973Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
90,0m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (3.074); 24,9 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (90,2 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (73,3 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 90,2 %Krajna vrstna 6,9 %Vmesna vrstna 2,1 %Ni podatka 0,8 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 73,3 %Strma 14,2 %Ravna 11,8 %Drugo/neznano 0,7 %

Povprečna etažnost 1,8 (LiDAR ocena), povprečna višina 6,2 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 54,7 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 383 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 6.270 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 6.653 stanovanjskih stavb · 383 z izkaznico

5,8 % stanovanjskih stavb (383) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Kamnik?

Mediana vseh prodaj: 3.200 €/m²; od tega stanovanja 3.480 €/m², hiše 2.250 €/m². Izračunano iz 316 poslov v 216 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (3.400 €/m² proti 1.970 €/m²; 155 oziroma 126 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=316 · 216 stavb
3.200 €/m² mediana · P25–P75: 2.120 €/m²–3.970 €/m²
Stanovanjan=213 · 126 stavb
3.480 €/m² mediana · P25–P75: 2.770 €/m²–4.100 €/m²
Hišen=103 · 90 stavb
2.250 €/m² mediana · P25–P75: 930 €/m²–3.220 €/m²

Izračunano iz 316 poslov v 216 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

3.63002020202120222023202420252026*3.630

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

790 poslov skupaj 2020–2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 3,2 % stavb (393), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

1,6%100-letna voda (najpogostejši razred)199 stavb, Direkcija RS za vode
1,6%500-letna voda (najpogostejši razred)194 stavb, Direkcija RS za vode

Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane. Razredi brez zadetka v sloju niso prikazani: ničla pomeni »ni v sloju«, ne zagotovila, da poplave niso mogoče.

Je glasno?

Za 29,7 % stavb (3.670) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 86,2 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (29,7 % od vseh); 70,3 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (66,0 %).

Gozdna zemljišča 66,0 %Druga kmetijska zemljišča 16,0 %Najboljša kmetijska zemljišča 8,9 %Ostala območja 2,7 %Drugo 6,4 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Kamnik?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.