Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Kočevje

Nepremičnine v občini Kočevje

V občini Kočevje je 8.999 stavb v 86 naseljih. Mediana cene je 1.770 €/m² (161 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 1.940 €/m², hiše 940 €/m². V razredu E–G je 75,1 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Jugovzhodna Slovenija

1.940€/m²Stanovanja, mediana103 poslov, 36 mes.
940€/m²Hiše, mediana58 poslov, 36 mes.
75,1%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 4.052 stanovanjskih stavb · 279 z izkaznico
0,5%V poplavnem območju (do 500-letne vode)46 stavb
Vsa naselja občine Kočevje (48)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Kočevje3.10473,7 %
Dolga vas50671,3 %
Šalka vas43276,1 %
Livold28579,2 %
Željne25177,7 %
Mahovnik19771,2 %
Breg pri Kočevju19467,7 %
Koblarji18974,1 %
Gorenje18963,2 %
Kočevska Reka184pod pragom
Stara Cerkev183pod pragom
Mlaka pri Kočevju18165,9 %
Slovenska vas179pod pragom
Predgrad171pod pragom
Mozelj164pod pragom
Klinja vas15975,7 %
Cvišlerji15270,8 %
Črni Potok pri Kočevju122pod pragom
Koprivnik117pod pragom
Morava114pod pragom
Štalcerji102pod pragom
Gornje Ložine95pod pragom
Novi Lazi93pod pragom
Gotenica92pod pragom
Mačkovec90pod pragom
Smuka88pod pragom
Dolnje Ložine7549,9 %
Polom63pod pragom
Stari Log61pod pragom
Dol61pod pragom
Čeplje60pod pragom
Konca vas59pod pragom
Borovec pri Kočevski Reki53pod pragom
Vrbovec45pod pragom
Griček pri Željnah4457,0 %
Rajndol43pod pragom
Mrtvice43pod pragom
Laze pri Predgradu43pod pragom
Knežja Lipa40pod pragom
Dolnja Briga36pod pragom
Brezovica pri Predgradu36pod pragom
Jelenja vas35pod pragom
Nove Ložine34pod pragom
Nemška Loka33pod pragom
Onek29pod pragom
Spodnji Log28pod pragom
Seč26pod pragom
Zajčje Polje25pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (38) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1978, mediana uporabna površina 70,0 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

75,1%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 4.052 stanovanjskih stavb · 279 z izkaznico
1978Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
70,0m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja 1980–89 (1.707); 18,3 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (91,0 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (69,4 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 91,0 %Krajna vrstna 4,8 %Vmesna vrstna 3,1 %Ni podatka 1,2 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 69,4 %Ravna 17,9 %Strma 10,8 %Drugo/neznano 1,9 %

Povprečna etažnost 1,7 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,6 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 75,1 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 279 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 3.773 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 4.052 stanovanjskih stavb · 279 z izkaznico

6,9 % stanovanjskih stavb (279) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Kočevje?

Mediana vseh prodaj: 1.770 €/m²; od tega stanovanja 1.940 €/m², hiše 940 €/m². Izračunano iz 161 poslov v 121 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.690 €/m² proti 990 €/m²; 65 oziroma 63 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=161 · 121 stavb
1.770 €/m² mediana · P25–P75: 950 €/m²–2.210 €/m²
Stanovanjan=103 · 63 stavb
1.940 €/m² mediana · P25–P75: 1.510 €/m²–2.250 €/m²
Hišen=58 · 58 stavb
940 €/m² mediana · P25–P75: 500 €/m²–1.860 €/m²

Izračunano iz 161 poslov v 121 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

2.07002020202120222023202420252026*2.070

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

402 poslov skupaj 2020–2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 0,5 % stavb (46), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

0,4%100-letna voda (najpogostejši razred)32 stavb, Direkcija RS za vode
0,2%500-letna voda (najpogostejši razred)14 stavb, Direkcija RS za vode

Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane. Razredi brez zadetka v sloju niso prikazani: ničla pomeni »ni v sloju«, ne zagotovila, da poplave niso mogoče.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (81,7 %).

Gozdna zemljišča 81,7 %Najboljša kmetijska zemljišča 7,5 %Druga kmetijska zemljišča 6,4 %Drugo 4,4 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Kočevje?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.