Slovenija › Nepremičnine › Mestna občina Krško
Nepremičnine v Mestni občini Krško
V Mestni občini Krško je 22.002 stavb v 158 naseljih. Mediana cene je 1.330 €/m² (244 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 1.930 €/m², hiše 1.030 €/m². V razredu E–G je 65,5 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.
Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Posavska
Vsa naselja občine Krško (142)
| Naselje | Stavb | Delež E–G (izkaznice in ocena RAES) |
|---|---|---|
| Krško | 2.094 | 59,0 % |
| Senovo | 769 | 63,3 % |
| Leskovec pri Krškem | 658 | 54,1 % |
| Brestanica | 535 | 69,6 % |
| Drnovo | 361 | 61,7 % |
| Zdole | 326 | 66,9 % |
| Reštanj | 326 | 76,2 % |
| Raka | 311 | 65,9 % |
| Dolenji Leskovec | 308 | 67,2 % |
| Presladol | 291 | 74,8 % |
| Podbočje | 288 | 64,9 % |
| Velika vas pri Krškem | 282 | 60,1 % |
| Veliko Mraševo | 279 | 65,6 % |
| Ravne pri Zdolah | 279 | 65,7 % |
| Rožno | 254 | 62,2 % |
| Veliki Podlog | 250 | 62,3 % |
| Sremič | 248 | 63,0 % |
| Veniše | 247 | 62,3 % |
| Mrtvice | 242 | 63,4 % |
| Mali Kamen | 240 | 69,8 % |
| Libna | 235 | 66,4 % |
| Brege | 231 | 63,9 % |
| Dobrova | 230 | pod pragom |
| Senuše | 225 | 70,0 % |
| Trška Gora | 223 | 64,4 % |
| Kremen | 222 | 54,0 % |
| Veliki Kamen | 221 | 73,8 % |
| Dolenja vas pri Krškem | 221 | 65,3 % |
| Gmajna | 218 | 62,5 % |
| Šutna | 215 | 70,3 % |
| Dovško | 215 | 74,2 % |
| Stolovnik | 202 | 62,4 % |
| Armeško | 198 | 59,8 % |
| Brezovica v Podbočju | 195 | pod pragom |
| Brezovska Gora | 192 | 72,9 % |
| Stari Grad v Podbočju | 191 | pod pragom |
| Kalce-Naklo | 186 | 66,3 % |
| Spodnji Stari Grad | 179 | 62,3 % |
| Vihre | 170 | 63,9 % |
| Šedem | 170 | 69,5 % |
| Malo Mraševo | 169 | 69,3 % |
| Podulce | 167 | 75,2 % |
| Kostanjek | 163 | 60,6 % |
| Mrčna sela | 162 | 69,9 % |
| Golek | 162 | 72,8 % |
| Gržeča vas | 160 | 63,4 % |
| Gorenji Leskovec | 160 | pod pragom |
| Pleterje | 153 | 58,4 % |
| Stranje | 148 | pod pragom |
| Nova Gora | 148 | pod pragom |
| Koprivnica | 143 | pod pragom |
| Veliki Dol | 141 | 66,7 % |
| Jelše | 138 | 62,4 % |
| Bučerca | 134 | 69,1 % |
| Stari Grad | 131 | 60,6 % |
| Brezje pri Dovškem | 131 | pod pragom |
| Žadovinek | 130 | 49,5 % |
| Straža pri Raki | 130 | 63,2 % |
| Sela pri Raki | 130 | pod pragom |
| Vrbina | 128 | pod pragom |
| Gorica | 127 | 62,3 % |
| Mali Podlog | 124 | 63,7 % |
| Anže | 122 | pod pragom |
| Hrastek | 121 | pod pragom |
| Pristava pri Leskovcu | 120 | 59,6 % |
| Raztez | 119 | pod pragom |
| Ravni | 117 | pod pragom |
| Kališovec | 117 | pod pragom |
| Brod v Podbočju | 115 | 57,0 % |
| Ardro pri Raki | 114 | pod pragom |
| Volovnik | 113 | pod pragom |
| Vrhulje | 111 | pod pragom |
| Loke | 111 | pod pragom |
| Gora | 110 | pod pragom |
| Cirje | 109 | 66,5 % |
| Gorenja vas pri Leskovcu | 108 | pod pragom |
| Ardro pod Velikim Trnom | 105 | pod pragom |
| Planina pri Raki | 102 | 64,8 % |
| Spodnje Dule | 98 | pod pragom |
| Anovec | 97 | 69,3 % |
| Gradnje | 94 | pod pragom |
| Cesta | 92 | pod pragom |
| Površje | 91 | 56,7 % |
| Lokve | 91 | pod pragom |
| Drenovec pri Leskovcu | 91 | pod pragom |
| Lomno | 90 | pod pragom |
| Zabukovje pri Raki | 89 | pod pragom |
| Dobrava ob Krki | 88 | 63,8 % |
| Brezje pri Senušah | 87 | pod pragom |
| Ravno | 86 | pod pragom |
| Brezje pri Raki | 86 | pod pragom |
| Pesje | 85 | 47,1 % |
| Dol | 82 | pod pragom |
| Gornje Pijavško | 81 | pod pragom |
| Dolenja vas pri Raki | 80 | pod pragom |
| Apnenik pri Velikem Trnu | 79 | pod pragom |
| Spodnja Libna | 78 | pod pragom |
| Dolga Raka | 77 | pod pragom |
| Selce pri Leskovcu | 76 | pod pragom |
| Premagovce | 72 | pod pragom |
| Jelenik | 72 | pod pragom |
| Čretež pri Krškem | 72 | pod pragom |
| Smednik | 71 | pod pragom |
| Gorica pri Raztezu | 70 | pod pragom |
| Smečice | 68 | pod pragom |
| Osredek pri Trški Gori | 68 | pod pragom |
| Mali Trn | 67 | pod pragom |
| Zaloke | 65 | pod pragom |
| Vrh pri Površju | 65 | pod pragom |
| Veliki Trn | 64 | pod pragom |
| Ivandol | 64 | pod pragom |
| Mikote | 62 | pod pragom |
| Kalce | 62 | pod pragom |
| Ženje | 61 | pod pragom |
| Kržišče | 61 | pod pragom |
| Kobile | 59 | pod pragom |
| Žabjek v Podbočju | 58 | pod pragom |
| Brezje v Podbočju | 58 | pod pragom |
| Nemška vas | 55 | pod pragom |
| Nemška Gora | 54 | pod pragom |
| Pristava ob Krki | 52 | pod pragom |
| Mladje | 52 | pod pragom |
| Kerinov Grm | 49 | 51,2 % |
| Planina v Podbočju | 49 | pod pragom |
| Prušnja vas | 48 | pod pragom |
| Celine | 48 | pod pragom |
| Libelj | 47 | pod pragom |
| Gorenja Lepa vas | 47 | pod pragom |
| Slivje | 43 | pod pragom |
| Podlipa | 43 | pod pragom |
| Dunaj | 39 | pod pragom |
| Spodnje Pijavško | 33 | pod pragom |
| Mali Koren | 33 | pod pragom |
| Gradec | 31 | pod pragom |
| Črešnjice nad Pijavškim | 31 | pod pragom |
| Brlog | 31 | pod pragom |
| Dedni Vrh | 30 | pod pragom |
| Selo | 29 | pod pragom |
| Gunte | 29 | pod pragom |
| Pristava pod Rako | 27 | pod pragom |
| Srednje Pijavško | 25 | pod pragom |
| Koritnica | 25 | pod pragom |
Naselja z manj kot 25 stavbami (16) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.
Kakšno je stanje stavbnega fonda?
Mediana leto gradnje 1971, mediana uporabna površina 68,8 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).
Kako stara je stavbna zasnova?
Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (6.395); 29,1 % je zgrajenih pred letom 1950.
Kakšne oblike in strehe prevladujejo?
Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (97,0 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (74,1 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).
Oblika stavb. GURS kataster stavb.
Povprečna etažnost 1,6 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,5 m.
Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?
V razredu E–G je 65,5 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 327 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 7.942 oceno RAES.
Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena
od 8.269 stanovanjskih stavb · 327 z izkaznico
4,0 % stanovanjskih stavb (327) ima uradno energetsko izkaznico.
Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.
Koliko stane m² v občini Krško?
Mediana vseh prodaj: 1.330 €/m²; od tega stanovanja 1.930 €/m², hiše 1.030 €/m². Izračunano iz 244 poslov v 208 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.290 €/m² proti 810 €/m²; 92 oziroma 72 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.
Mediana cene po segmentu
Izračunano iz 244 poslov v 208 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.
Mediana cene po letih (vse prodaje)
* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).
Število poslov po letih
614 poslov skupaj 2020–2026.
Je poplavno?
Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 4,1 % stavb (890), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.
Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane. Razredi brez zadetka v sloju niso prikazani: ničla pomeni »ni v sloju«, ne zagotovila, da poplave niso mogoče.
Je glasno?
Za 19,0 % stavb (4.170) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 85,6 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).
Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (19,0 % od vseh); 81,0 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.
Kakšna je raba prostora?
Največji delež površine ima gozdna zemljišča (42,9 %).
Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.
Od kod ti podatki?
Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.
Viri in pojasnilo
Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.
Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.
Zanima vas konkretna stavba v občini Krško?
Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.
Niste agencija?
Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.
Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.