Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Laško

Nepremičnine v občini Laško

V občini Laško je 11.893 stavb v 85 naseljih. Mediana cene je 1.440 €/m² (121 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 1.810 €/m², hiše 880 €/m². V razredu E–G je 71,3 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Savinjska

1.810€/m²Stanovanja, mediana52 poslov, 36 mes.
880€/m²Hiše, mediana69 poslov, 36 mes.
71,3%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 4.520 stanovanjskih stavb · 196 z izkaznico
2,0%V poplavnem območju (do 500-letne vode)240 stavb
Vsa naselja občine Laško (84)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Laško1.29965,4 %
Spodnja Rečica55470,5 %
Rimske Toplice46370,3 %
Zgornja Rečica44975,2 %
Šentrupert34668,9 %
Olešče33571,8 %
Veliko Širje33376,7 %
Strmca32964,7 %
Polana27976,1 %
Mala Breza25071,9 %
Lahomno24272,7 %
Lokavec240pod pragom
Trobni Dol22171,3 %
Velike Grahovše206pod pragom
Lahov Graben19373,0 %
Tevče19072,1 %
Reka18973,6 %
Blatni Vrh183pod pragom
Debro182pod pragom
Marija Gradec17967,3 %
Paneče174pod pragom
Vrh nad Laškim16469,4 %
Rifengozd16369,2 %
Obrežje pri Zidanem Mostu161pod pragom
Sedraž15669,5 %
Belovo14461,5 %
Tovsto14171,2 %
Marijina vas132pod pragom
Laziše12870,2 %
Globoko122pod pragom
Žigon121pod pragom
Ojstro119pod pragom
Harje11968,4 %
Radoblje11861,7 %
Jagoče11858,7 %
Trnovo111pod pragom
Lahomšek10562,3 %
Zidani Most103pod pragom
Lože100pod pragom
Brstnik99pod pragom
Velike Gorelce93pod pragom
Mrzlo Polje91pod pragom
Trnov Hrib88pod pragom
Leskovca87pod pragom
Laška vas87pod pragom
Jurklošter85pod pragom
Doblatina81pod pragom
Gračnica78pod pragom
Gabrno76pod pragom
Strensko74pod pragom
Selo nad Laškim73pod pragom
Kuretno72pod pragom
Sevce70pod pragom
Brstovnica69pod pragom
Klenovo67pod pragom
Šmohor64pod pragom
Požnica64pod pragom
Širje59pod pragom
Padež59pod pragom
Gozdec59pod pragom
Curnovec58pod pragom
Vodiško57pod pragom
Male Grahovše57pod pragom
Brodnice57pod pragom
Udmat56pod pragom
Slivno55pod pragom
Trojno53pod pragom
Mačkovec53pod pragom
Dol pri Laškem52pod pragom
Huda Jama51pod pragom
Šmihel50pod pragom
Plazovje50pod pragom
Stopce46pod pragom
Povčeno45pod pragom
Brezno42pod pragom
Kladje40pod pragom
Modrič38pod pragom
Suhadol37pod pragom
Lipni Dol37pod pragom
Bukovca37pod pragom
Senožete31pod pragom
Zabrež30pod pragom
Konc30pod pragom
Škofce27pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (1) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1969, mediana uporabna površina 62,3 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

71,3%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 4.520 stanovanjskih stavb · 196 z izkaznico
1969Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
62,3m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (4.313); 36,3 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (97,1 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (72,5 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 97,1 %Krajna vrstna 1,4 %Vmesna vrstna 1,1 %Ni podatka 0,3 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 72,5 %Ravna 13,3 %Strma 12,6 %Drugo/neznano 1,6 %

Povprečna etažnost 1,7 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,7 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 71,3 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 196 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 4.324 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 4.520 stanovanjskih stavb · 196 z izkaznico

4,3 % stanovanjskih stavb (196) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Laško?

Mediana vseh prodaj: 1.440 €/m²; od tega stanovanja 1.810 €/m², hiše 880 €/m². Izračunano iz 121 poslov v 101 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.440 €/m² proti 820 €/m²; 56 oziroma 31 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=121 · 101 stavb
1.440 €/m² mediana · P25–P75: 660 €/m²–2.080 €/m²
Stanovanjan=52 · 36 stavb
1.810 €/m² mediana · P25–P75: 1.230 €/m²–2.390 €/m²
Hišen=69 · 65 stavb
880 €/m² mediana · P25–P75: 380 €/m²–1.820 €/m²

Izračunano iz 121 poslov v 101 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

1.77002020202120222023202420252026*1.510

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

256 poslov skupaj 2020–2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 2,0 % stavb (240), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

2,0%500-letna voda (najpogostejši razred)240 stavb, Direkcija RS za vode

Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane. Razredi brez zadetka v sloju niso prikazani: ničla pomeni »ni v sloju«, ne zagotovila, da poplave niso mogoče.

Je glasno?

Za 26,1 % stavb (3.110) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 64,8 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (26,1 % od vseh); 73,9 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (60,2 %).

Gozdna zemljišča 60,2 %Druga kmetijska zemljišča 18,2 %Najboljša kmetijska zemljišča 15,3 %Drugo 6,3 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Laško?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.