Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Litija

Nepremičnine v občini Litija

V občini Litija je 9.889 stavb v 107 naseljih. Mediana cene je 2.200 €/m² (202 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 2.710 €/m², hiše 1.460 €/m². V razredu E–G je 59,5 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Zasavska

2.710€/m²Stanovanja, mediana115 poslov, 36 mes.
1.460€/m²Hiše, mediana87 poslov, 36 mes.
59,5%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 4.414 stanovanjskih stavb · 241 z izkaznico
3,2%V poplavnem območju (do 500-letne vode)319 stavb
Vsa naselja občine Litija (88)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Litija1.61250,1 %
Kresnice38153,5 %
Moravče pri Gabrovki30866,7 %
Vače29453,5 %
Gabrovka24767,7 %
Tepe22366,3 %
Moravška Gora21976,1 %
Golišče21156,5 %
Kresniški Vrh20660,5 %
Kresniške Poljane20357,8 %
Jevnica19952,9 %
Zgornji Hotič18337,7 %
Konjšica - del16468,9 %
Spodnji Hotič16144,8 %
Sava15857,7 %
Spodnji Log15764,8 %
Veliki Vrh pri Litiji15565,0 %
Ribče15057,7 %
Gobnik15068,8 %
Slivna14367,3 %
Mamolj14267,6 %
Polšnik14173,8 %
Breg pri Litiji13652,9 %
Ponoviče12252,1 %
Tihaboj11865,5 %
Stranski Vrh104pod pragom
Čateška Gora102pod pragom
Podšentjur9946,3 %
Zgornja Jevnica97pod pragom
Zgornji Log9753,8 %
Tenetiše9447,7 %
Gabrska Gora93pod pragom
Brezovo9259,5 %
Kamni Vrh88pod pragom
Strmec87pod pragom
Nova Gora84pod pragom
Dole pri Litiji81pod pragom
Vodice pri Gabrovki78pod pragom
Širmanski Hrib71pod pragom
Jesenje7052,0 %
Konj6943,2 %
Potok pri Vačah63pod pragom
Zagozd62pod pragom
Ržišče62pod pragom
Tlaka60pod pragom
Gradišče-K. o. Št. Lovrenc58pod pragom
Jelenska Reber5761,5 %
Velika Goba53pod pragom
Laze pri Gobniku49pod pragom
Klenik49pod pragom
Javorje pri Gabrovki49pod pragom
Dobovica49pod pragom
Velika Preska48pod pragom
Ravne48pod pragom
Kal pri Dolah48pod pragom
Preveg47pod pragom
Pečice47pod pragom
Leše47pod pragom
Hude Ravne46pod pragom
Cirkuše45pod pragom
Podbukovje pri Vačah43pod pragom
Laze pri Vačah41pod pragom
Zglavnica40pod pragom
Vernek40pod pragom
Mala sela40pod pragom
Lukovec39pod pragom
Dolgo Brdo39pod pragom
Široka Set38pod pragom
Renke38pod pragom
Klanec pri Gabrovki38pod pragom
Boltija38pod pragom
Bitiče38pod pragom
Bistrica37pod pragom
Šumnik37pod pragom
Hohovica36pod pragom
Gorenje Jelenje36pod pragom
Podpeč pod Skalo35pod pragom
Spodnje Jelenje34pod pragom
Prelesje33pod pragom
Mala Goba33pod pragom
Selce31pod pragom
Gornje Ravne31pod pragom
Sopota30pod pragom
Zavrh28pod pragom
Vovše28pod pragom
Okrog28pod pragom
Brglez27pod pragom
Radgonica26pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (19) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1974, mediana uporabna površina 68,4 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

59,5%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 4.414 stanovanjskih stavb · 241 z izkaznico
1974Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
68,4m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (2.786); 28,2 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (93,8 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (73,5 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 93,8 %Krajna vrstna 4,2 %Vmesna vrstna 1,6 %Ni podatka 0,3 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 73,5 %Strma 12,5 %Ravna 12,3 %Drugo/neznano 1,7 %

Povprečna etažnost 1,7 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,9 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 59,5 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 241 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 4.173 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 4.414 stanovanjskih stavb · 241 z izkaznico

5,5 % stanovanjskih stavb (241) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Litija?

Mediana vseh prodaj: 2.200 €/m²; od tega stanovanja 2.710 €/m², hiše 1.460 €/m². Izračunano iz 202 poslov v 136 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (2.330 €/m² proti 1.060 €/m²; 81 oziroma 62 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=202 · 136 stavb
2.200 €/m² mediana · P25–P75: 1.190 €/m²–2.990 €/m²
Stanovanjan=115 · 52 stavb
2.710 €/m² mediana · P25–P75: 1.700 €/m²–3.240 €/m²
Hišen=87 · 84 stavb
1.460 €/m² mediana · P25–P75: 800 €/m²–2.260 €/m²

Izračunano iz 202 poslov v 136 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

2.33002020202120222023202420252026*1.850

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

477 poslov skupaj 2020–2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 3,2 % stavb (319), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

0,2%100-letna voda (najpogostejši razred)16 stavb, Direkcija RS za vode
3,1%500-letna voda (najpogostejši razred)303 stavb, Direkcija RS za vode

Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane. Razredi brez zadetka v sloju niso prikazani: ničla pomeni »ni v sloju«, ne zagotovila, da poplave niso mogoče.

Je glasno?

Za 24,5 % stavb (2.427) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 20,9 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (24,5 % od vseh); 75,5 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (69,4 %).

Gozdna zemljišča 69,4 %Druga kmetijska zemljišča 17,8 %Najboljša kmetijska zemljišča 7,0 %Drugo 5,8 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Litija?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.