Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Loška dolina

Nepremičnine v občini Loška dolina

V občini Loška dolina je 2.879 stavb v 21 naseljih. Mediana cene je 550 €/m² (14 poslov, 36 mesecev do 10/2026). V razredu E–G je 81,5 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Primorsko-notranjska

550€/m²Vse prodaje, mediana14 poslov, 36 mes.
81,5%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.219 stanovanjskih stavb · 62 z izkaznico
24,2%V poplavnem območju (do 500-letne vode)698 stavb
Vsa naselja občine Loška dolina (20)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Stari trg pri Ložu39475,2 %
Lož32980,0 %
Babno Polje275pod pragom
Kozarišče221pod pragom
Markovec172pod pragom
Vrhnika pri Ložu15872,8 %
Iga vas157pod pragom
Viševek151pod pragom
Pudob151pod pragom
Nadlesk142pod pragom
Podcerkev129pod pragom
Dane114pod pragom
Podgora pri Ložu95pod pragom
Šmarata91pod pragom
Podlož74pod pragom
Vrh56pod pragom
Knežja Njiva54pod pragom
Babna Polica42pod pragom
Klance33pod pragom
Dolenje Poljane32pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (1) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1968, mediana uporabna površina 80,6 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

81,5%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.219 stanovanjskih stavb · 62 z izkaznico
1968Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
80,6m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (1.090); 37,9 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (96,8 %). Prevladujoča oblika strehe: drugo/neznano (več kot 99 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 96,8 %Krajna vrstna 2,6 %Vmesna vrstna 0,3 %Ni podatka 0,2 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Drugo/neznano več kot 99 %

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 81,5 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 62 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 1.157 oceno RAES.

81,5%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.219 stanovanjskih stavb · 62 z izkaznico

Razdelitev na tri razrede ni prikazana, ker ne dosega praga objave: vsaj 50 stanovanjskih stavb z razredom in vsaj 10 v vsakem razredu.

5,1 % stanovanjskih stavb (62) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Loška dolina?

Izračunano iz 14 poslov v 13 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Cena hiše: skrito zaradi zaščite manjših skupin.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=14 · 13 stavb
550 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)

Izračunano iz 14 poslov v 13 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 24,2 % stavb (698), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

0,4%100-letna voda (najpogostejši razred)10 stavb, Direkcija RS za vode
23,9%500-letna voda (najpogostejši razred)688 stavb, Direkcija RS za vode

Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane. Razredi brez zadetka v sloju niso prikazani: ničla pomeni »ni v sloju«, ne zagotovila, da poplave niso mogoče.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (84,0 %).

Gozdna zemljišča 84,0 %Druga kmetijska zemljišča 9,4 %Najboljša kmetijska zemljišča 4,6 %Drugo 1,9 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Loška dolina?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.