Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Lukovica

Nepremičnine v občini Lukovica

V občini Lukovica je 3.734 stavb v 66 naseljih. Mediana cene je 2.740 €/m² (31 poslov, 36 mesecev do 10/2026), hiše 2.690 €/m². V razredu E–G je 48,3 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Osrednjeslovenska

2.690€/m²Hiše, mediana23 poslov, 36 mes.
48,3%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.840 stanovanjskih stavb · 98 z izkaznico
2,5%V poplavnem območju (do 500-letne vode)94 stavb
Vsa naselja občine Lukovica (51)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Prevoje pri Šentvidu32544,7 %
Krašnja20451,0 %
Lukovica pri Domžalah18758,5 %
Rafolče16835,9 %
Šentvid pri Lukovici16238,5 %
Gradišče pri Lukovici14347,2 %
Trnjava11935,1 %
Spodnje Prapreče11323,8 %
Blagovica9351,5 %
Spodnje Koseze8147,0 %
Vrba80pod pragom
Spodnje Loke8053,6 %
Trojane7548,9 %
Krajno Brdo75pod pragom
Čeplje7440,3 %
Imovica6440,7 %
Trnovče63pod pragom
Učak61pod pragom
Vrhovlje5855,3 %
Zgornje Loke5648,5 %
Vrh nad Krašnjo56pod pragom
Dupeljne55pod pragom
Hribi54pod pragom
Preserje pri Lukovici5242,7 %
Podmilj52pod pragom
Jelša51pod pragom
Zlatenek50pod pragom
V Zideh49pod pragom
Koreno4944,0 %
Prevalje4745,0 %
Zavrh pri Trojanah44pod pragom
Zlato Polje39pod pragom
Videm pri Lukovici35pod pragom
Veliki Jelnik35pod pragom
Obrše35pod pragom
Mali Jelnik35pod pragom
Brezovica pri Zlatem Polju34pod pragom
Zgornje Prapreče33pod pragom
Selce33pod pragom
Javorje pri Blagovici33pod pragom
Log32pod pragom
Vošce31pod pragom
Kompolje31pod pragom
Gabrje pod Špilkom31pod pragom
Gorenje30pod pragom
Preserje pri Zlatem Polju29pod pragom
Podgora pri Zlatem Polju28pod pragom
Žirovše26pod pragom
Brdo pri Lukovici26pod pragom
Spodnji Petelinjek25pod pragom
Mala Lašna25pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (15) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1980, mediana uporabna površina 88,9 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

48,3%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.840 stanovanjskih stavb · 98 z izkaznico
1980Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
88,9m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (889); 23,8 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (93,1 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (75,1 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 93,1 %Krajna vrstna 5,4 %Vmesna vrstna 0,6 %Ni podatka 1,0 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 75,1 %Strma 14,6 %Ravna 9,5 %Drugo/neznano 0,8 %

Povprečna etažnost 1,8 (LiDAR ocena), povprečna višina 6,1 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 48,3 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 98 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 1.742 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 1.840 stanovanjskih stavb · 98 z izkaznico

5,3 % stanovanjskih stavb (98) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Lukovica?

Mediana vseh prodaj: 2.740 €/m²; od tega hiše 2.690 €/m². Izračunano iz 31 poslov v 28 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (3.020 €/m² proti 1.820 €/m²; 13 oziroma 19 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=31 · 28 stavb
2.740 €/m² mediana · P25–P75: 1.780 €/m²–3.520 €/m²
Hišen=23 · 22 stavb
2.690 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)

Izračunano iz 31 poslov v 28 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

3.02002020202220253.020

Število poslov po letih

46 poslov skupaj 2020–2025.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 2,5 % stavb (94), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

0,5%100-letna voda (najpogostejši razred)18 stavb, Direkcija RS za vode
2,0%500-letna voda (najpogostejši razred)76 stavb, Direkcija RS za vode

Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane. Razredi brez zadetka v sloju niso prikazani: ničla pomeni »ni v sloju«, ne zagotovila, da poplave niso mogoče.

Je glasno?

Za 72,2 % stavb (2.696) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 58,9 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (72,2 % od vseh); 27,8 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Lukovica?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.