Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Mirna Peč

Nepremičnine v občini Mirna Peč

V občini Mirna Peč je 3.411 stavb v 28 naseljih. Mediana cene je 1.120 €/m² (27 poslov, 36 mesecev do 10/2026), hiše 1.120 €/m². V razredu E–G je 62,4 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Jugovzhodna Slovenija

1.120€/m²Hiše, mediana27 poslov, 36 mes.
62,4%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.237 stanovanjskih stavb · 53 z izkaznico
4,5%V poplavnem območju (do 500-letne vode)155 stavb
Vsa naselja občine Mirna Peč (28)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Mirna Peč67355,6 %
Golobinjek31467,3 %
Hmeljčič23272,2 %
Šentjurij na Dolenjskem15870,4 %
Gorenji Globodol15471,6 %
Jablan14360,5 %
Biška vas14264,6 %
Poljane pri Mirni Peči14065,0 %
Vrhpeč124pod pragom
Dolenja vas pri Mirni Peči10644,1 %
Veliki Kal10050,4 %
Hrastje pri Mirni Peči9966,8 %
Gorenji Podboršt9764,1 %
Vrhovo pri Mirni Peči87pod pragom
Goriška vas8256,1 %
Globočdol82pod pragom
Čemše79pod pragom
Srednji Globodol74pod pragom
Malenska vas74pod pragom
Dolenji Globodol71pod pragom
Grč Vrh70pod pragom
Mali Vrh60pod pragom
Mali Kal51pod pragom
Selo pri Zagorici50pod pragom
Jordankal45pod pragom
Orkljevec42pod pragom
Dolenji Podboršt37pod pragom
Jelše25pod pragom

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1979, mediana uporabna površina 60,4 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

62,4%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.237 stanovanjskih stavb · 53 z izkaznico
1979Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
60,4m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (905); 26,5 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (92,9 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (77,9 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 92,9 %Krajna vrstna 5,1 %Vmesna vrstna 0,5 %Ni podatka 1,4 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 77,9 %Ravna 11,8 %Strma 9,6 %Drugo/neznano 0,7 %

Povprečna etažnost 1,5 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,3 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 62,4 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 53 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 1.184 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 1.237 stanovanjskih stavb · 53 z izkaznico

4,3 % stanovanjskih stavb (53) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Mirna Peč?

Mediana vseh prodaj: 1.120 €/m²; od tega hiše 1.120 €/m². Izračunano iz 27 poslov v 26 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.100 €/m² proti 800 €/m²; 17 oziroma 10 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=27 · 26 stavb
1.120 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)
Hišen=27 · 26 stavb
1.120 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)

Izračunano iz 27 poslov v 26 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

1.10002020202120251.100

Število poslov po letih

38 poslov skupaj 2020–2025.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 4,5 % stavb (155), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

4,5%100-letna voda (najpogostejši razred)155 stavb, Direkcija RS za vode

Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane. Razredi brez zadetka v sloju niso prikazani: ničla pomeni »ni v sloju«, ne zagotovila, da poplave niso mogoče.

Je glasno?

Za 41,2 % stavb (1.404) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 88,2 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (41,2 % od vseh); 58,8 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (51,5 %).

Gozdna zemljišča 51,5 %Najboljša kmetijska zemljišča 31,8 %Druga kmetijska zemljišča 6,2 %Cestni promet 2,7 %Stanovanjske s kmetijsko dejavnostjo 2,7 %Drugo 5,1 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Mirna Peč?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.