Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Moravče

Nepremičnine v občini Moravče

V občini Moravče je 3.660 stavb v 49 naseljih. Mediana cene je 2.050 €/m² (32 poslov, 36 mesecev do 10/2026), hiše 1.710 €/m². V razredu E–G je 55,7 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Osrednjeslovenska

1.710€/m²Hiše, mediana24 poslov, 36 mes.
55,7%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.781 stanovanjskih stavb · 91 z izkaznico
Vsa naselja občine Moravče (46)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Moravče37454,1 %
Drtija19952,8 %
Vrhpolje pri Moravčah17148,7 %
Češnjice pri Moravčah14942,9 %
Peče14158,4 %
Gora pri Pečah13756,7 %
Limbarska Gora13656,0 %
Dole pri Krašcah12749,3 %
Stegne12344,5 %
Zgornja Javoršica11769,1 %
Zalog pri Moravčah10747,6 %
Dešen103pod pragom
Spodnji Tuštanj10251,1 %
Imenje8348,5 %
Velika vas78pod pragom
Hrastnik7857,7 %
Zgornje Koseze74pod pragom
Negastrn72pod pragom
Gorica7261,8 %
Krašce71pod pragom
Spodnja Javoršica6563,5 %
Katarija60pod pragom
Mošenik59pod pragom
Soteska pri Moravčah57pod pragom
Zgornji Tuštanj5639,2 %
Prikrnica56pod pragom
Zgornji Prekar52pod pragom
Vinje pri Moravčah52pod pragom
Goričica pri Moravčah5149,8 %
Ples47pod pragom
Podgorica pri Pečah44pod pragom
Serjuče39pod pragom
Podstran39pod pragom
Straža pri Moravčah38pod pragom
Spodnji Prekar38pod pragom
Selo pri Moravčah38pod pragom
Pogled36pod pragom
Pretrž34pod pragom
Spodnja Dobrava32pod pragom
Gabrje pod Limbarsko Goro32pod pragom
Sveti Andrej31pod pragom
Dvorje30pod pragom
Križate29pod pragom
Zgornja Dobrava26pod pragom
Selce pri Moravčah25pod pragom
Hrib nad Ribčami25pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (3) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1978, mediana uporabna površina 84,0 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

55,7%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.781 stanovanjskih stavb · 91 z izkaznico
1978Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
84,0m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (919); 25,1 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (97,7 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (78,0 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 97,7 %Krajna vrstna 1,9 %Drugo/ni podatka 0,4 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 78,0 %Strma 12,1 %Ravna 9,3 %Drugo/neznano 0,6 %

Povprečna etažnost 1,7 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,9 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 55,7 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 91 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 1.690 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 1.781 stanovanjskih stavb · 91 z izkaznico

5,1 % stanovanjskih stavb (91) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Moravče?

Mediana vseh prodaj: 2.050 €/m²; od tega hiše 1.710 €/m². Izračunano iz 32 poslov v 29 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2021 (2.280 €/m² proti 1.740 €/m²; 12 oziroma 11 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=32 · 29 stavb
2.050 €/m² mediana · P25–P75: 1.420 €/m²–3.120 €/m²
Hišen=24 · 24 stavb
1.710 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)

Izračunano iz 32 poslov v 29 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

2.770020212022202320252026*2.500

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

58 poslov skupaj 2021–2026.

Je glasno?

Za 6,0 % stavb (218) imamo modelirano oceno hrupa. Vse stavbe z modelirano oceno hrupa (218 od 3.660) so v pasu pod 55 dB (tihi pas). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi.

Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (50,3 %).

Gozdna zemljišča 50,3 %Najboljša kmetijska zemljišča 23,3 %Druga kmetijska zemljišča 15,4 %Površine nadzemnega pridobivalnega prostora 5,0 %Stanovanjske s kmetijsko dejavnostjo 2,5 %Drugo 3,5 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Moravče?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.