Slovenija › Nepremičnine › Mestna občina Murska Sobota
Nepremičnine v Mestni občini Murska Sobota
V Mestni občini Murska Sobota je 9.577 stavb v 12 naseljih. Mediana cene je 1.660 €/m² (214 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 1.880 €/m², hiše 1.070 €/m². V razredu E–G je 61,6 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.
Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Pomurska
Vsa naselja občine Murska Sobota (12)
| Naselje | Stavb | Delež E–G (izkaznice in ocena RAES) |
|---|---|---|
| Murska Sobota | 4.373 | 60,8 % |
| Bakovci | 1.151 | 70,7 % |
| Rakičan | 892 | 60,2 % |
| Krog | 892 | 64,6 % |
| Černelavci | 696 | 51,7 % |
| Veščica | 327 | 58,4 % |
| Kupšinci | 288 | 66,2 % |
| Satahovci | 247 | 66,2 % |
| Nemčavci | 228 | 62,6 % |
| Polana | 173 | 67,2 % |
| Pušča | 163 | 71,1 % |
| Markišavci | 147 | 51,6 % |
Kakšno je stanje stavbnega fonda?
Mediana leto gradnje 1976, mediana uporabna površina 91,8 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).
Kako stara je stavbna zasnova?
Največ stavb je iz obdobja 1970–79 (2.131); 10,7 % je zgrajenih pred letom 1950.
Kakšne oblike in strehe prevladujejo?
Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (82,5 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (66,0 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).
Oblika stavb. GURS kataster stavb.
Povprečna etažnost 1,9 (LiDAR ocena), povprečna višina 6,1 m.
Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?
V razredu E–G je 61,6 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 267 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 4.622 oceno RAES.
Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena
od 4.889 stanovanjskih stavb · 267 z izkaznico
5,5 % stanovanjskih stavb (267) ima uradno energetsko izkaznico.
Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.
Koliko stane m² v občini Murska Sobota?
Mediana vseh prodaj: 1.660 €/m²; od tega stanovanja 1.880 €/m², hiše 1.070 €/m². Izračunano iz 214 poslov v 150 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.700 €/m² proti 980 €/m²; 92 oziroma 84 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.
Mediana cene po segmentu
Izračunano iz 214 poslov v 150 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.
Mediana cene po letih (vse prodaje)
* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).
Število poslov po letih
562 poslov skupaj 2020–2026.
Je poplavno?
Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 2,1 % stavb (204), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.
Razdelitev po razredih povratne dobe ni prikazana: v enem od razredov je manj kot 5 stavb.
Je glasno?
Za 78,1 % stavb (7.482) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 91,9 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).
Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (78,1 % od vseh); 21,9 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.
Kakšna je raba prostora?
Največji delež površine ima najboljša kmetijska zemljišča (57,7 %).
Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.
Od kod ti podatki?
Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.
Viri in pojasnilo
Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.
Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.
Zanima vas konkretna stavba v občini Murska Sobota?
Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.
Niste agencija?
Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.
Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.