Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Nazarje

Nepremičnine v občini Nazarje

V občini Nazarje je 2.108 stavb v 15 naseljih. Mediana cene je 1.450 €/m² (21 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 1.820 €/m², hiše 1.330 €/m². V razredu E–G je 69,3 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Savinjska

1.820€/m²Stanovanja, mediana11 poslov, 36 mes.
1.330€/m²Hiše, mediana10 poslov, 36 mes.
69,3%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 790 stanovanjskih stavb · 32 z izkaznico
17,1%V poplavnem območju (do 500-letne vode)360 stavb
Vsa naselja občine Nazarje (15)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Nazarje39466,7 %
Šmartno ob Dreti27768,7 %
Prihova17162,3 %
Rovt pod Menino167pod pragom
Kokarje14570,9 %
Spodnje Kraše13572,3 %
Žlabor121pod pragom
Potok12165,9 %
Volog11566,8 %
Lačja vas106pod pragom
Pusto Polje105pod pragom
Dobletina9669,2 %
Zavodice76pod pragom
Brdo54pod pragom
Čreta pri Kokarjah25pod pragom

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1969, mediana uporabna površina 81,9 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

69,3%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 790 stanovanjskih stavb · 32 z izkaznico
1969Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
81,9m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (715); 33,9 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (95,6 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (73,0 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 95,6 %Krajna vrstna 4,0 %Drugo/ni podatka 0,3 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 73,0 %Ravna 13,3 %Strma 13,3 %Drugo/neznano 0,5 %

Povprečna etažnost 1,8 (LiDAR ocena), povprečna višina 6,1 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 69,3 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 32 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 758 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 790 stanovanjskih stavb · 32 z izkaznico

4,1 % stanovanjskih stavb (32) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Nazarje?

Mediana vseh prodaj: 1.450 €/m²; od tega stanovanja 1.820 €/m², hiše 1.330 €/m². Izračunano iz 21 poslov v 18 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=21 · 18 stavb
1.450 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)
Stanovanjan=11 · 8 stavb
1.820 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)
Hišen=10 · 10 stavb
1.330 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)

Izračunano iz 21 poslov v 18 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 17,1 % stavb (360), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

0,3%100-letna voda (najpogostejši razred)7 stavb, Direkcija RS za vode
16,8%500-letna voda (najpogostejši razred)353 stavb, Direkcija RS za vode

Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane. Razredi brez zadetka v sloju niso prikazani: ničla pomeni »ni v sloju«, ne zagotovila, da poplave niso mogoče.

Je glasno?

Za 8,1 % stavb (171) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 87,1 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (8,1 % od vseh); 91,9 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (73,7 %).

Gozdna zemljišča 73,7 %Najboljša kmetijska zemljišča 14,4 %Druga kmetijska zemljišča 6,2 %Drugo 5,7 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Nazarje?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.