Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Radenci

Nepremičnine v občini Radenci

V občini Radenci je 3.615 stavb v 22 naseljih. Mediana cene je 1.200 €/m² (54 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 1.380 €/m², hiše 1.070 €/m². V razredu E–G je 65,1 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Pomurska

1.380€/m²Stanovanja, mediana24 poslov, 36 mes.
1.070€/m²Hiše, mediana30 poslov, 36 mes.
65,1%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.857 stanovanjskih stavb · 101 z izkaznico
0,7%V poplavnem območju (do 500-letne vode)26 stavb
Vsa naselja občine Radenci (21)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Radenci1.00154,4 %
Hrastje-Mota34374,5 %
Boračeva31665,6 %
Okoslavci24470,4 %
Janžev Vrh23071,3 %
Kapelski Vrh17869,6 %
Radenski Vrh14969,9 %
Šratovci13565,0 %
Murščak13472,7 %
Paričjak12868,3 %
Murski Vrh12773,3 %
Turjanci9067,3 %
Hrašenski Vrh8866,7 %
Rački Vrh79pod pragom
Rihtarovci7764,8 %
Turjanski Vrh58pod pragom
Spodnji Kocjan5460,8 %
Kobilščak53pod pragom
Kocjan49pod pragom
Zgornji Kocjan30pod pragom
Melanjski Vrh29pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (1) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1977, mediana uporabna površina 81,1 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

65,1%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.857 stanovanjskih stavb · 101 z izkaznico
1977Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
81,1m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja 1970–79 (770); 18,2 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (94,4 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (73,8 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 94,4 %Krajna vrstna 3,1 %Vmesna vrstna 1,5 %Ni podatka 1,1 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 73,8 %Ravna 16,8 %Strma 8,7 %Drugo/neznano 0,7 %

Povprečna etažnost 1,6 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,5 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 65,1 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 101 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 1.756 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 1.857 stanovanjskih stavb · 101 z izkaznico

5,4 % stanovanjskih stavb (101) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Radenci?

Mediana vseh prodaj: 1.200 €/m²; od tega stanovanja 1.380 €/m², hiše 1.070 €/m². Izračunano iz 54 poslov v 42 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (940 €/m² proti 880 €/m²; 19 oziroma 23 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=54 · 42 stavb
1.200 €/m² mediana · P25–P75: 860 €/m²–1.750 €/m²
Stanovanjan=24 · 15 stavb
1.380 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)
Hišen=30 · 27 stavb
1.070 €/m² mediana · P25–P75: 400 €/m²–1.530 €/m²

Izračunano iz 54 poslov v 42 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

1.54002020202120222023202420252026*1.540

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

158 poslov skupaj 2020–2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 0,7 % stavb (26), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

Razdelitev po razredih povratne dobe ni prikazana: v enem od razredov je manj kot 5 stavb.

Je glasno?

Za 5,9 % stavb (215) imamo modelirano oceno hrupa. Vse stavbe z modelirano oceno hrupa (215 od 3.615) so v pasu pod 55 dB (tihi pas). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi.

Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima najboljša kmetijska zemljišča (53,2 %).

Najboljša kmetijska zemljišča 53,2 %Gozdna zemljišča 23,3 %Druga kmetijska zemljišča 6,0 %Stanovanjske s kmetijsko dejavnostjo 5,3 %Cestni promet 3,1 %Stanovanjske površine 2,1 %Drugo 7,1 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Radenci?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.