Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Radlje ob Dravi

Nepremičnine v občini Radlje ob Dravi

V občini Radlje ob Dravi je 3.549 stavb v 14 naseljih. Mediana cene je 1.220 €/m² (48 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 1.510 €/m², hiše 980 €/m². V razredu E–G je 60,1 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Koroška

1.510€/m²Stanovanja, mediana26 poslov, 36 mes.
980€/m²Hiše, mediana22 poslov, 36 mes.
60,1%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.687 stanovanjskih stavb · 74 z izkaznico
Vsa naselja občine Radlje ob Dravi (14)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Radlje ob Dravi92753,0 %
Vuhred38364,2 %
Spodnja Vižinga29458,3 %
Sv. Anton na Pohorju27072,6 %
Vas24959,7 %
Št. Janž pri Radljah23852,3 %
Remšnik22271,2 %
Brezni Vrh18274,1 %
Sv. Trije Kralji17765,2 %
Zgornja Vižinga17156,9 %
Dobrava15755,4 %
Spodnja Orlica102pod pragom
Radelca99pod pragom
Zgornji Kozji Vrh78pod pragom

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1978, mediana uporabna površina 88,0 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

60,1%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.687 stanovanjskih stavb · 74 z izkaznico
1978Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
88,0m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (705); 19,9 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (93,1 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (71,1 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 93,1 %Krajna vrstna 4,4 %Vmesna vrstna 2,1 %Ni podatka 0,4 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 71,1 %Ravna 15,8 %Strma 12,6 %Drugo/neznano 0,4 %

Povprečna etažnost 1,8 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,9 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 60,1 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 74 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 1.613 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 1.687 stanovanjskih stavb · 74 z izkaznico

4,4 % stanovanjskih stavb (74) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Radlje ob Dravi?

Mediana vseh prodaj: 1.220 €/m²; od tega stanovanja 1.510 €/m², hiše 980 €/m². Izračunano iz 48 poslov v 39 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.420 €/m² proti 630 €/m²; 19 oziroma 12 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=48 · 39 stavb
1.220 €/m² mediana · P25–P75: 930 €/m²–1.980 €/m²
Stanovanjan=26 · 19 stavb
1.510 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)
Hišen=22 · 20 stavb
980 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)

Izračunano iz 48 poslov v 39 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

1.4200202020212022202320252026*1.120

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

134 poslov skupaj 2020–2026.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (66,0 %).

Gozdna zemljišča 66,0 %Najboljša kmetijska zemljišča 15,5 %Druga kmetijska zemljišča 11,0 %Celinske vode 2,1 %Drugo 5,3 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Radlje ob Dravi?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.