Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Ravne na Koroškem

Nepremičnine v občini Ravne na Koroškem

V občini Ravne na Koroškem je 4.206 stavb v 15 naseljih. Mediana cene je 1.750 €/m² (171 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 1.930 €/m², hiše 1.000 €/m². V razredu E–G je 52,4 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Koroška

1.930€/m²Stanovanja, mediana119 poslov, 36 mes.
1.000€/m²Hiše, mediana52 poslov, 36 mes.
52,4%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 2.049 stanovanjskih stavb · 195 z izkaznico
4,3%V poplavnem območju (do 500-letne vode)179 stavb
Vsa naselja občine Ravne na Koroškem (14)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Ravne na Koroškem1.64053,0 %
Tolsti Vrh p. R. na K. - del57455,9 %
Kotlje43441,6 %
Brdinje40452,4 %
Podgora26958,4 %
Preški Vrh16651,3 %
Zelen Breg14660,6 %
Stražišče14656,3 %
Strojna12665,3 %
Koroški Selovec8656,7 %
Navrški Vrh5933,6 %
Dobrije54pod pragom
Podkraj50pod pragom
Uršlja Gora49pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (1) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1979, mediana uporabna površina 91,6 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

52,4%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 2.049 stanovanjskih stavb · 195 z izkaznico
1979Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
91,6m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja 1980–89 (808); 13,6 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (79,5 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (61,7 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 79,5 %Vmesna vrstna 10,5 %Krajna vrstna 9,3 %Ni podatka 0,6 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 61,7 %Ravna 19,3 %Strma 17,1 %Drugo/neznano 1,9 %

Povprečna etažnost 1,9 (LiDAR ocena), povprečna višina 6,3 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 52,4 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 195 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 1.854 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 2.049 stanovanjskih stavb · 195 z izkaznico

9,5 % stanovanjskih stavb (195) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Ravne na Koroškem?

Mediana vseh prodaj: 1.750 €/m²; od tega stanovanja 1.930 €/m², hiše 1.000 €/m². Izračunano iz 171 poslov v 128 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.800 €/m² proti 1.020 €/m²; 78 oziroma 82 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=171 · 128 stavb
1.750 €/m² mediana · P25–P75: 1.070 €/m²–2.110 €/m²
Stanovanjan=119 · 79 stavb
1.930 €/m² mediana · P25–P75: 1.510 €/m²–2.190 €/m²
Hišen=52 · 49 stavb
1.000 €/m² mediana · P25–P75: 470 €/m²–1.750 €/m²

Izračunano iz 171 poslov v 128 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

2.02002020202120222023202420252026*2.020

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

505 poslov skupaj 2020–2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 4,3 % stavb (179), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

Razdelitev po razredih povratne dobe ni prikazana: v enem od razredov je manj kot 5 stavb.

Je glasno?

Za 21,9 % stavb (920) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 83,3 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (21,9 % od vseh); 78,1 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (64,5 %).

Gozdna zemljišča 64,5 %Najboljša kmetijska zemljišča 23,3 %Druga kmetijska zemljišča 4,6 %Stanovanjske površine 2,7 %Drugo 5,0 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Ravne na Koroškem?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.