Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Ribnica

Nepremičnine v občini Ribnica

V občini Ribnica je 6.874 stavb v 64 naseljih. Mediana cene je 1.940 €/m² (57 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 2.250 €/m², hiše 990 €/m². V razredu E–G je 67,8 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Jugovzhodna Slovenija

2.250€/m²Stanovanja, mediana36 poslov, 36 mes.
990€/m²Hiše, mediana21 poslov, 36 mes.
67,8%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 2.777 stanovanjskih stavb · 88 z izkaznico
1,5%V poplavnem območju (do 500-letne vode)102 stavb
Vsa naselja občine Ribnica (36)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Ribnica1.53759,7 %
Dolenja vas60671,6 %
Prigorica41273,6 %
Goriča vas36976,1 %
Rakitnica25768,9 %
Hrovača24461,1 %
Nemška vas23672,4 %
Dolenji Lazi21961,3 %
Jurjevica207pod pragom
Velike Poljane19871,9 %
Breg pri Ribnici na Dol.19255,5 %
Breže156pod pragom
Grič14964,7 %
Otavice143pod pragom
Žlebič13971,3 %
Lipovec13560,0 %
Grčarice13577,1 %
Sajevec11963,5 %
Sušje116pod pragom
Kot pri Ribnici105pod pragom
Slatnik101pod pragom
Dane90pod pragom
Bukovica69pod pragom
Blate65pod pragom
Sv. Gregor53pod pragom
Praproče48pod pragom
Zapuže pri Ribnici46pod pragom
Ortnek41pod pragom
Dolenje Podpoljane41pod pragom
Gorenji Lazi37pod pragom
Črni Potok pri Vel. Laščah36pod pragom
Zadolje34pod pragom
Hudi Konec34pod pragom
Marolče33pod pragom
Črnec33pod pragom
Graben28pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (28) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1973, mediana uporabna površina 83,0 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

67,8%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 2.777 stanovanjskih stavb · 88 z izkaznico
1973Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
83,0m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (2.000); 29,1 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (93,6 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (64,6 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 93,6 %Krajna vrstna 4,5 %Vmesna vrstna 1,0 %Ni podatka 0,9 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 64,6 %Ravna 11,1 %Strma 9,4 %Drugo/neznano 14,9 %

Povprečna etažnost 1,8 (LiDAR ocena), povprečna višina 6,1 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 67,8 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 88 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 2.689 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 2.777 stanovanjskih stavb · 88 z izkaznico

3,2 % stanovanjskih stavb (88) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Ribnica?

Mediana vseh prodaj: 1.940 €/m²; od tega stanovanja 2.250 €/m², hiše 990 €/m². Izračunano iz 57 poslov v 40 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.590 €/m² proti 1.080 €/m²; 31 oziroma 35 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=57 · 40 stavb
1.940 €/m² mediana · P25–P75: 1.070 €/m²–2.360 €/m²
Stanovanjan=36 · 19 stavb
2.250 €/m² mediana · P25–P75: 1.620 €/m²–2.510 €/m²
Hišen=21 · 21 stavb
990 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)

Izračunano iz 57 poslov v 40 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

2.45002020202120222023202420252026*1.510

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

153 poslov skupaj 2020–2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 1,5 % stavb (102), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

Razdelitev po razredih povratne dobe ni prikazana: v enem od razredov je manj kot 5 stavb.

Je glasno?

Za 59,1 % stavb (4.065) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 79,5 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (59,1 % od vseh); 40,9 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (68,9 %).

Gozdna zemljišča 68,9 %Najboljša kmetijska zemljišča 12,5 %Druga kmetijska zemljišča 12,5 %Drugo 6,1 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Ribnica?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.