Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Rogatec

Nepremičnine v občini Rogatec

V občini Rogatec je 2.014 stavb v 9 naseljih. Mediana cene je 1.310 €/m² (30 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 1.390 €/m², hiše 1.060 €/m². V razredu E–G je 71,1 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Savinjska

1.390€/m²Stanovanja, mediana17 poslov, 36 mes.
1.060€/m²Hiše, mediana13 poslov, 36 mes.
71,1%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 962 stanovanjskih stavb · 39 z izkaznico
4,6%V poplavnem območju (do 500-letne vode)92 stavb
Vsa naselja občine Rogatec (9)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Rogatec71369,5 %
Tlake24866,7 %
Donačka Gora24275,2 %
Dobovec pri Rogatcu21573,7 %
Žahenberc19672,1 %
Log178pod pragom
Sv. Jurij10164,9 %
Trlično74pod pragom
Brezovec pri Rogatcu47pod pragom

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1972, mediana uporabna površina 71,3 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

71,1%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 962 stanovanjskih stavb · 39 z izkaznico
1972Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
71,3m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (599); 29,7 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (96,4 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (74,3 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 96,4 %Krajna vrstna 2,1 %Vmesna vrstna 0,7 %Ni podatka 0,7 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 74,3 %Ravna 13,6 %Strma 11,1 %Drugo/neznano 1,0 %

Povprečna etažnost 1,7 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,8 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 71,1 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 39 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 923 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 962 stanovanjskih stavb · 39 z izkaznico

4,1 % stanovanjskih stavb (39) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Rogatec?

Mediana vseh prodaj: 1.310 €/m²; od tega stanovanja 1.390 €/m², hiše 1.060 €/m². Izračunano iz 30 poslov v 23 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.280 €/m² proti 420 €/m²; 18 oziroma 10 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=30 · 23 stavb
1.310 €/m² mediana · P25–P75: 1.040 €/m²–1.570 €/m²
Stanovanjan=17 · 11 stavb
1.390 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)
Hišen=13 · 12 stavb
1.060 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)

Izračunano iz 30 poslov v 23 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

1.28002020202320251.280

Število poslov po letih

40 poslov skupaj 2020–2025.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 4,6 % stavb (92), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

0,9%100-letna voda (najpogostejši razred)18 stavb, Direkcija RS za vode
3,7%500-letna voda (najpogostejši razred)74 stavb, Direkcija RS za vode

Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane. Razredi brez zadetka v sloju niso prikazani: ničla pomeni »ni v sloju«, ne zagotovila, da poplave niso mogoče.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (62,4 %).

Gozdna zemljišča 62,4 %Druga kmetijska zemljišča 16,4 %Najboljša kmetijska zemljišča 15,0 %Drugo 6,2 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Rogatec?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.