Preskoči na vsebino

Slovenija › Občina Šentilj › Šentilj v Slov. goricah

Nepremičnine v naselju Šentilj v Slov. goricah

V naselju Šentilj v Slov. goricah (Občina Šentilj) je 1.138 stavb, mediana leto gradnje 1989. Mediana cene je 1.790 €/m² (42 poslov, 36 mesecev do 10/2026; Občina Šentilj 1.480 €/m²). V razredu E–G je 39,2 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1989, mediana uporabna površina 108,7 m² (Občina Šentilj: 1979, 74,3 m²).

39,2%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 702 stanovanjskih stavb · 107 z izkaznico
1989Mediana leto gradnjeObčina Šentilj 1979
108,7m²Mediana uporabna površinaObčina Šentilj 74,3 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja 2000–09 (209); 16,9 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (92,4 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (72,5 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 92,4 %Krajna vrstna 4,5 %Vmesna vrstna ali ni podatka 3,2 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 72,5 %Ravna 17,2 %Strma 8,6 %Drugo/neznano 1,8 %

Povprečna etažnost 1,6 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,4 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 39,2 % stanovanjskih stavb (občina Šentilj: 59,3 %). Pri 107 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 595 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 702 stanovanjskih stavb · 107 z izkaznico

15,2 % stanovanjskih stavb (107) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v naselju Šentilj v Slov. goricah?

Mediana vseh prodaj: 1.790 €/m²; od tega hiše 1.650 €/m². Izračunano iz 42 poslov v 34 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po segmentu

Šentilj v Slov. goricah (skupaj)n=42 · 34 stavb
1.790 €/m² mediana · P25–P75: 1.140 €/m²–2.600 €/m²
Hišen=34 · 29 stavb
1.650 €/m² mediana · P25–P75: 1.110 €/m²–2.640 €/m²

Občina Šentilj: mediana 1.480 €/m² (92 poslov).

Je glasno?

Za 78,3 % stavb (891) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 61,2 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (78,3 % od vseh); 21,7 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima najboljša kmetijska zemljišča (38,6 %).

Najboljša kmetijska zemljišča 38,6 %Gozdna zemljišča 19,9 %Stanovanjske površine 12,1 %Druga kmetijska zemljišča 11,2 %Cestni promet 4,9 %Površine za gospodarske poslovne cone 3,5 %Drugo 9,9 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo naselja), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Katera naselja so v bližini?

Sosednja naselja po skupni meji; povezava je samo tam, kjer ima naselje svojo stran.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v naselju Šentilj v Slov. goricah?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.