Slovenija › Nepremičnine › Občina Šentjur
Nepremičnine v občini Šentjur
V občini Šentjur je 16.533 stavb v 108 naseljih. Mediana cene je 1.570 €/m² (168 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 2.670 €/m², hiše 1.230 €/m². V razredu E–G je 66,7 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.
Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Savinjska
Vsa naselja občine Šentjur (107)
| Naselje | Stavb | Delež E–G (izkaznice in ocena RAES) |
|---|---|---|
| Šentjur | 2.360 | 62,0 % |
| Proseniško | 412 | 40,9 % |
| Loka pri Žusmu | 400 | 71,0 % |
| Dramlje | 338 | 62,3 % |
| Gorica pri Slivnici | 333 | 64,9 % |
| Vrbno | 284 | 70,1 % |
| Ponikva | 269 | 64,1 % |
| Planina pri Sevnici | 269 | 68,7 % |
| Javorje | 266 | 74,4 % |
| Krajnčica | 240 | 61,3 % |
| Tratna pri Grobelnem | 230 | 69,8 % |
| Dolga Gora | 230 | 74,8 % |
| Primož pri Šentjurju | 222 | 55,3 % |
| Kostrivnica | 222 | 72,8 % |
| Krivica | 215 | pod pragom |
| Pletovarje | 208 | 71,1 % |
| Marija Dobje | 208 | 66,9 % |
| Vodruž | 207 | 62,8 % |
| Hrastje | 205 | pod pragom |
| Hotunje | 204 | 67,3 % |
| Dobrina | 199 | pod pragom |
| Svetelka | 193 | 61,3 % |
| Grobelno - del | 193 | 68,8 % |
| Voduce | 183 | 71,6 % |
| Goričica | 180 | 51,9 % |
| Vodule | 174 | 68,8 % |
| Lutrje | 174 | 72,8 % |
| Rifnik | 173 | 72,0 % |
| Stopče | 172 | 60,8 % |
| Bukovje pri Slivnici | 172 | 72,7 % |
| Lopaca | 170 | 73,3 % |
| Kameno | 167 | 52,3 % |
| Laze pri Dramljah | 162 | 64,2 % |
| Slatina pri Ponikvi | 161 | pod pragom |
| Zagaj pri Ponikvi | 160 | pod pragom |
| Razbor | 160 | 60,5 % |
| Podgrad | 160 | 54,6 % |
| Paridol | 156 | pod pragom |
| Straža na Gori | 155 | 73,2 % |
| Cerovec | 155 | 65,0 % |
| Žegar | 152 | 68,4 % |
| Šentvid pri Planini | 148 | pod pragom |
| Slivnica pri Celju | 146 | pod pragom |
| Doropolje | 142 | 70,1 % |
| Grušce | 140 | 67,1 % |
| Turno | 138 | pod pragom |
| Boletina | 133 | 64,8 % |
| Jakob pri Šentjurju | 131 | pod pragom |
| Šibenik | 129 | 74,8 % |
| Straška Gorca | 129 | pod pragom |
| Botričnica | 128 | 49,9 % |
| Zlateče pri Šentjurju | 121 | 65,5 % |
| Ostrožno pri Ponikvi - del | 119 | 66,2 % |
| Košnica | 118 | pod pragom |
| Dole | 118 | 58,1 % |
| Trnovec pri Dramljah | 117 | 52,3 % |
| Podlog pod Bohorjem | 111 | pod pragom |
| Planinska vas | 111 | pod pragom |
| Okrog | 110 | pod pragom |
| Prapretno | 107 | pod pragom |
| Podvine | 103 | pod pragom |
| Jelce | 101 | pod pragom |
| Loke pri Planini | 98 | pod pragom |
| Šedina | 95 | 66,1 % |
| Srževica | 94 | 58,1 % |
| Lokarje | 94 | 49,1 % |
| Bezovje pri Šentjurju | 94 | 70,3 % |
| Vodice pri Kalobju | 91 | pod pragom |
| Podgaj | 89 | pod pragom |
| Osredek | 89 | pod pragom |
| Vezovje | 88 | pod pragom |
| Visoče | 87 | pod pragom |
| Dobje pri Lesičnem | 87 | pod pragom |
| Zgornje Selce | 86 | pod pragom |
| Trno | 80 | pod pragom |
| Bobovo pri Ponikvi | 79 | pod pragom |
| Kalobje | 77 | pod pragom |
| Dobovec pri Ponikvi | 77 | 56,7 % |
| Brdo | 76 | pod pragom |
| Jarmovec | 75 | 64,9 % |
| Podpeč pri Šentvidu | 73 | pod pragom |
| Tajhte | 70 | pod pragom |
| Brezje ob Slomu | 70 | pod pragom |
| Jazbine | 69 | pod pragom |
| Planinca | 66 | pod pragom |
| Rakitovec | 65 | pod pragom |
| Zalog pod Uršulo | 62 | pod pragom |
| Sele | 62 | pod pragom |
| Drobinsko | 62 | pod pragom |
| Trška Gorca | 61 | pod pragom |
| Planinski Vrh | 60 | pod pragom |
| Golobinjek pri Planini | 60 | pod pragom |
| Črnolica | 58 | pod pragom |
| Podlešje | 56 | pod pragom |
| Spodnje Slemene | 55 | pod pragom |
| Repno | 55 | 50,0 % |
| Uniše | 53 | pod pragom |
| Tratna ob Voglajni | 50 | pod pragom |
| Jazbin Vrh | 48 | pod pragom |
| Hrušovje | 48 | pod pragom |
| Voglajna | 45 | pod pragom |
| Podpeč nad Marofom | 43 | pod pragom |
| Ponkvica | 42 | pod pragom |
| Sotensko pod Kalobjem | 36 | pod pragom |
| Vodice pri Slivnici | 35 | pod pragom |
| Hruševec | 32 | pod pragom |
| Zgornje Slemene | 30 | pod pragom |
Naselja z manj kot 25 stavbami (1) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.
Kakšno je stanje stavbnega fonda?
Mediana leto gradnje 1975, mediana uporabna površina 69,9 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).
Kako stara je stavbna zasnova?
Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (4.516); 27,3 % je zgrajenih pred letom 1950.
Kakšne oblike in strehe prevladujejo?
Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (96,8 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (72,9 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).
Oblika stavb. GURS kataster stavb.
Povprečna etažnost 1,7 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,7 m.
Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?
V razredu E–G je 66,7 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 256 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 6.766 oceno RAES.
Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena
od 7.022 stanovanjskih stavb · 256 z izkaznico
3,6 % stanovanjskih stavb (256) ima uradno energetsko izkaznico.
Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.
Koliko stane m² v občini Šentjur?
Mediana vseh prodaj: 1.570 €/m²; od tega stanovanja 2.670 €/m², hiše 1.230 €/m². Izračunano iz 168 poslov v 142 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.450 €/m² proti 910 €/m²; 61 oziroma 60 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.
Mediana cene po segmentu
Izračunano iz 168 poslov v 142 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.
Mediana cene po letih (vse prodaje)
* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).
Število poslov po letih
410 poslov skupaj 2020–2026.
Je poplavno?
Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 2,6 % stavb (437), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.
Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane. Razredi brez zadetka v sloju niso prikazani: ničla pomeni »ni v sloju«, ne zagotovila, da poplave niso mogoče.
Je glasno?
Za 27,9 % stavb (4.611) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 66,8 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).
Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (27,9 % od vseh); 72,1 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.
Kakšna je raba prostora?
Največji delež površine ima gozdna zemljišča (42,3 %).
Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.
Od kod ti podatki?
Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.
Viri in pojasnilo
Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.
Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.
Zanima vas konkretna stavba v občini Šentjur?
Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.
Niste agencija?
Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.
Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.