Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Sevnica

Nepremičnine v občini Sevnica

V občini Sevnica je 17.020 stavb v 119 naseljih. Mediana cene je 1.030 €/m² (167 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 1.600 €/m², hiše 760 €/m². V razredu E–G je 68,0 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Posavska

1.600€/m²Stanovanja, mediana42 poslov, 36 mes.
760€/m²Hiše, mediana125 poslov, 36 mes.
68,0%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 6.439 stanovanjskih stavb · 260 z izkaznico
0,8%V poplavnem območju (do 500-letne vode)139 stavb
Vsa naselja občine Sevnica (117)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Sevnica1.70459,2 %
Ledina37370,6 %
Dolenji Boštanj35360,2 %
Malkovec32270,3 %
Krmelj31063,0 %
Poklek nad Blanco30867,9 %
Vrh pri Boštanju30268,4 %
Šentjanž28969,1 %
Jablanica28973,2 %
Zabukovje nad Sevnico26969,3 %
Log26469,2 %
Blanca25671,2 %
Rovišče pri Studencu24271,4 %
Boštanj24060,7 %
Studenec23473,4 %
Gabrijele23168,3 %
Žurkov Dol22961,5 %
Loka pri Zidanem Mostu22471,7 %
Žigrski Vrh21967,9 %
Razbor20372,1 %
Telče202pod pragom
Čanje20165,4 %
Orehovo19862,4 %
Križ19768,6 %
Podgorica19671,3 %
Orešje nad Sevnico191pod pragom
Trnovec18571,5 %
Račica18370,6 %
Lukovec18268,2 %
Podgorje ob Sevnični18166,7 %
Mrzla Planina181pod pragom
Kladje nad Blanco17961,4 %
Podvrh178pod pragom
Okroglice17674,3 %
Metni Vrh16967,0 %
Radež167pod pragom
Zavratec164pod pragom
Veliki Cirnik164pod pragom
Lončarjev Dol16271,0 %
Tržišče16067,3 %
Osredek pri Krmelju160pod pragom
Drušče153pod pragom
Drožanje15368,6 %
Breg14966,5 %
Krajna Brda14660,1 %
Apnenik pri Boštanju14670,0 %
Svinjsko141pod pragom
Otavnik140pod pragom
Hudo Brezje139pod pragom
Dolnje Brezovo13458,8 %
Spodnje Vodale133pod pragom
Trščina127pod pragom
Budna vas127pod pragom
Vrhek126pod pragom
Pečje126pod pragom
Vranje12567,4 %
Kal pri Krmelju124pod pragom
Gornje Orle123pod pragom
Leskovec v Podborštu122pod pragom
Podboršt120pod pragom
Cerovec118pod pragom
Arto11461,9 %
Štajngrob112pod pragom
Kompolje10959,2 %
Prešna Loka104pod pragom
Pavla vas10467,4 %
Šmarčna102pod pragom
Srednik101pod pragom
Brezovo101pod pragom
Telčice98pod pragom
Ponikve pri Studencu98pod pragom
Šentjur na Polju97pod pragom
Stržišče92pod pragom
Polje pri Tržišču88pod pragom
Kamenško84pod pragom
Dedna Gora77pod pragom
Krsinji Vrh7659,6 %
Selce nad Blanco74pod pragom
Konjsko74pod pragom
Kladje pri Krmelju74pod pragom
Gornje Brezovo70pod pragom
Zgornje Mladetiče69pod pragom
Škovec69pod pragom
Skrovnik67pod pragom
Kaplja vas67pod pragom
Čelovnik67pod pragom
Birna vas67pod pragom
Mrtovec6659,1 %
Jeperjek66pod pragom
Radna6562,6 %
Novi Grad65pod pragom
Jelovec65pod pragom
Žirovnica62pod pragom
Preska62pod pragom
Hinje60pod pragom
Rogačice58pod pragom
Spodnje Mladetiče57pod pragom
Slančji Vrh54pod pragom
Pijavice53pod pragom
Mala Hubajnica51pod pragom
Kamenica51pod pragom
Velika Hubajnica48pod pragom
Gabrje47pod pragom
Laze pri Boštanju45pod pragom
Marendol44pod pragom
Koludrje44pod pragom
Dolnje Impolje40pod pragom
Gornje Impolje38pod pragom
Goveji Dol36pod pragom
Dolnje Orle36pod pragom
Križišče35pod pragom
Hinjce32pod pragom
Zgornje Vodale32pod pragom
Slap27pod pragom
Osredek pri Hubajnici27pod pragom
Češnjice27pod pragom
Brezje25pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (2) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1970, mediana uporabna površina 63,8 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

68,0%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 6.439 stanovanjskih stavb · 260 z izkaznico
1970Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
63,8m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (5.647); 33,2 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (96,2 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (75,6 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 96,2 %Krajna vrstna 1,3 %Vmesna vrstna 0,3 %Ni podatka 2,2 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 75,6 %Strma 12,7 %Ravna 11,0 %Drugo/neznano 0,6 %

Povprečna etažnost 1,6 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,6 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 68,0 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 260 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 6.179 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 6.439 stanovanjskih stavb · 260 z izkaznico

4,0 % stanovanjskih stavb (260) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Sevnica?

Mediana vseh prodaj: 1.030 €/m²; od tega stanovanja 1.600 €/m², hiše 760 €/m². Izračunano iz 167 poslov v 154 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.250 €/m² proti 900 €/m²; 67 oziroma 56 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=167 · 154 stavb
1.030 €/m² mediana · P25–P75: 430 €/m²–1.580 €/m²
Stanovanjan=42 · 33 stavb
1.600 €/m² mediana · P25–P75: 1.090 €/m²–2.030 €/m²
Hišen=125 · 121 stavb
760 €/m² mediana · P25–P75: 340 €/m²–1.350 €/m²

Izračunano iz 167 poslov v 154 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

1.25002020202120222023202420252026*1.150

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

415 poslov skupaj 2020–2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 0,8 % stavb (139), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

0,2%100-letna voda (najpogostejši razred)35 stavb, Direkcija RS za vode
0,6%500-letna voda (najpogostejši razred)104 stavb, Direkcija RS za vode

Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane. Razredi brez zadetka v sloju niso prikazani: ničla pomeni »ni v sloju«, ne zagotovila, da poplave niso mogoče.

Je glasno?

Za 4,2 % stavb (720) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 95,3 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (4,2 % od vseh); 95,8 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (55,7 %).

Gozdna zemljišča 55,7 %Druga kmetijska zemljišča 22,8 %Najboljša kmetijska zemljišča 13,1 %Drugo 8,5 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Sevnica?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.