Slovenija › Nepremičnine › Občina Škofja Loka
Nepremičnine v občini Škofja Loka
V občini Škofja Loka je 9.010 stavb v 62 naseljih. Mediana cene je 3.270 €/m² (238 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 3.550 €/m², hiše 2.220 €/m². V razredu E–G je 46,7 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.
Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Gorenjska
Vsa naselja občine Škofja Loka (58)
| Naselje | Stavb | Delež E–G (izkaznice in ocena RAES) |
|---|---|---|
| Škofja Loka | 2.697 | 43,4 % |
| Sv. Duh | 462 | 44,7 % |
| Puštal | 380 | 47,0 % |
| Virmaše | 346 | 35,4 % |
| Godešič | 342 | 48,8 % |
| Reteče | 333 | 43,0 % |
| Zminec | 259 | 39,2 % |
| Stara Loka | 234 | 51,2 % |
| Gorenja vas - Reteče | 204 | 45,0 % |
| Log nad Škofjo Loko | 147 | 55,4 % |
| Sv. Lenart | 142 | 63,5 % |
| Trata | 125 | 51,6 % |
| Grenc | 122 | 42,5 % |
| Dorfarje | 119 | 43,2 % |
| Sv. Barbara | 113 | 31,5 % |
| Spodnja Luša | 112 | 54,9 % |
| Vincarje | 107 | 60,1 % |
| Bodovlje | 107 | 49,0 % |
| Bukovščica | 103 | 59,0 % |
| Bukovica | 101 | pod pragom |
| Brode | 101 | 50,5 % |
| Suha | 99 | 49,1 % |
| Vešter | 97 | 47,6 % |
| Sv. Andrej | 95 | 55,9 % |
| Zgornja Luša | 94 | 53,8 % |
| Ševlje | 94 | 49,7 % |
| Sv. Ožbolt | 93 | 70,2 % |
| Na Logu | 82 | 50,6 % |
| Gabrška Gora | 81 | 58,0 % |
| Draga | 76 | 45,8 % |
| Pungert | 75 | 45,2 % |
| Stirpnik | 74 | pod pragom |
| Breznica pod Lubnikom | 74 | pod pragom |
| Sopotnica | 73 | pod pragom |
| Forme | 73 | 49,9 % |
| Gosteče | 70 | 50,6 % |
| Binkelj | 69 | 48,9 % |
| Križna Gora | 68 | 50,0 % |
| Praprotno | 65 | 53,9 % |
| Virlog | 61 | 48,4 % |
| Rovte v Selški dolini | 60 | pod pragom |
| Trnje | 59 | 46,3 % |
| Gabrk | 58 | pod pragom |
| Pevno | 57 | 43,2 % |
| Knape | 53 | pod pragom |
| Strmica | 51 | pod pragom |
| Papirnica | 46 | pod pragom |
| Bukov Vrh nad Visokim | 42 | pod pragom |
| Visoko pri Poljanah | 41 | pod pragom |
| Crngrob | 40 | pod pragom |
| Sv. Tomaž | 37 | pod pragom |
| Hosta | 37 | 37,4 % |
| Pozirno | 34 | pod pragom |
| Sveti Florijan nad Škofjo Loko | 34 | pod pragom |
| Sv. Petra Hrib | 29 | pod pragom |
| Podpulfrca | 29 | pod pragom |
| Lipica | 28 | pod pragom |
| Gabrovo | 27 | pod pragom |
Naselja z manj kot 25 stavbami (4) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.
Kakšno je stanje stavbnega fonda?
Mediana leto gradnje 1976, mediana uporabna površina 111,4 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).
Kako stara je stavbna zasnova?
Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (1.929); 21,4 % je zgrajenih pred letom 1950.
Kakšne oblike in strehe prevladujejo?
Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (84,1 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (73,1 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).
Oblika stavb. GURS kataster stavb.
Povprečna etažnost 2,1 (LiDAR ocena), povprečna višina 6,9 m.
Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?
V razredu E–G je 46,7 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 302 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 4.861 oceno RAES.
Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena
od 5.163 stanovanjskih stavb · 302 z izkaznico
5,8 % stanovanjskih stavb (302) ima uradno energetsko izkaznico.
Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.
Koliko stane m² v občini Škofja Loka?
Mediana vseh prodaj: 3.270 €/m²; od tega stanovanja 3.550 €/m², hiše 2.220 €/m². Izračunano iz 238 poslov v 153 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (3.330 €/m² proti 2.380 €/m²; 115 oziroma 123 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.
Mediana cene po segmentu
Izračunano iz 238 poslov v 153 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.
Mediana cene po letih (vse prodaje)
* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).
Število poslov po letih
579 poslov skupaj 2020–2026.
Je poplavno?
Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 4,3 % stavb (390), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.
Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane. Razredi brez zadetka v sloju niso prikazani: ničla pomeni »ni v sloju«, ne zagotovila, da poplave niso mogoče.
Je glasno?
Za 60,0 % stavb (5.409) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 80,0 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).
Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (60,0 % od vseh); 40,0 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.
Kakšna je raba prostora?
Največji delež površine ima gozdna zemljišča (67,4 %).
Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.
Od kod ti podatki?
Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.
Viri in pojasnilo
Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.
Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.
Zanima vas konkretna stavba v občini Škofja Loka?
Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.
Niste agencija?
Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.
Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.