Preskoči na vsebino

Slovenija › Mestna občina Slovenj Gradec › Slovenj Gradec

Nepremičnine v naselju Slovenj Gradec

V naselju Slovenj Gradec (Mestna občina Slovenj Gradec) je 2.323 stavb, mediana leto gradnje 1976. Mediana cene je 2.160 €/m² (144 poslov, 36 mesecev do 10/2026; Mestna občina Slovenj Gradec 1.960 €/m²). V razredu E–G je 53,0 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1976, mediana uporabna površina 112,7 m² (Občina Slovenj Gradec: 1980, 97,2 m²).

53,0%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.423 stanovanjskih stavb · 107 z izkaznico
1976Mediana leto gradnjeObčina Slovenj Gradec 1980
112,7m²Mediana uporabna površinaObčina Slovenj Gradec 97,2 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja 1970–79 (461); 14,4 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (87,8 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (69,0 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 87,8 %Krajna vrstna 7,3 %Vmesna vrstna 4,2 %Ni podatka 0,7 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 69,0 %Ravna 16,1 %Strma 14,3 %Drugo/neznano 0,7 %

Povprečna etažnost 1,9 (LiDAR ocena), povprečna višina 6,6 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 53,0 % stanovanjskih stavb (občina Slovenj Gradec: 56,2 %). Pri 107 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 1.316 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 1.423 stanovanjskih stavb · 107 z izkaznico

7,5 % stanovanjskih stavb (107) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v naselju Slovenj Gradec?

Mediana vseh prodaj: 2.160 €/m²; od tega hiše 1.100 €/m². Izračunano iz 144 poslov v 66 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Cena stanovanja: skrito zaradi zaščite manjših skupin.

Mediana cene po segmentu

Slovenj Gradec (skupaj)n=144 · 66 stavb
2.160 €/m² mediana · P25–P75: 1.290 €/m²–2.830 €/m²
Hišen=38 · 23 stavb
1.100 €/m² mediana · P25–P75: 800 €/m²–1.480 €/m²

Občina Slovenj Gradec: mediana 1.960 €/m² (182 poslov).

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 5,8 % stavb (134), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

0,7%10-letna voda (najpogostejši razred)16 stavb, Direkcija RS za vode
3,0%100-letna voda (najpogostejši razred)69 stavb, Direkcija RS za vode
2,1%500-letna voda (najpogostejši razred)49 stavb, Direkcija RS za vode

Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

Je glasno?

Za 73,1 % stavb (1.699) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 92,1 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (73,1 % od vseh); 26,9 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima najboljša kmetijska zemljišča (26,8 %).

Najboljša kmetijska zemljišča 26,8 %Stanovanjske površine 22,0 %Gozdna zemljišča 14,4 %Cestni promet 7,8 %Centralne površine 7,7 %Površine družbenih dejavnosti 4,5 %Drugo 16,9 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo naselja), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Katera naselja so v bližini?

Sosednja naselja po skupni meji; povezava je samo tam, kjer ima naselje svojo stran.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v naselju Slovenj Gradec?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.