Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Slovenske Konjice

Nepremičnine v občini Slovenske Konjice

V občini Slovenske Konjice je 8.478 stavb v 58 naseljih. Mediana cene je 1.770 €/m² (144 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 2.410 €/m², hiše 1.100 €/m². V razredu E–G je 60,9 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Savinjska

2.410€/m²Stanovanja, mediana72 poslov, 36 mes.
1.100€/m²Hiše, mediana72 poslov, 36 mes.
60,9%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 4.493 stanovanjskih stavb · 237 z izkaznico
3,0%V poplavnem območju (do 500-letne vode)258 stavb
Vsa naselja občine Slovenske Konjice (52)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Slovenske Konjice1.47557,1 %
Žiče41763,7 %
Zbelovska Gora34676,0 %
Loče33259,5 %
Draža vas32862,8 %
Bezina31656,4 %
Tepanje31357,4 %
Škalce25550,5 %
Lipoglav22664,9 %
Vešenik21939,0 %
Klokočovnik19975,7 %
Spodnje Preloge17132,8 %
Konjiška vas17060,5 %
Spodnje Grušovje16566,7 %
Zeče16159,2 %
Mlače16165,8 %
Zbelovo16068,2 %
Ličenca14365,0 %
Polene13751,2 %
Stare Slemene135pod pragom
Gabrovnik13455,3 %
Sveti Jernej13062,6 %
Tolsti Vrh12875,3 %
Zgornje Laže12361,4 %
Spodnje Laže11267,9 %
Sojek110pod pragom
Tepanjski Vrh10763,0 %
Breg pri Konjicah10660,6 %
Koble9858,0 %
Preloge pri Konjicah9666,6 %
Kamna Gora95pod pragom
Kraberk94pod pragom
Zgornja Pristava9058,8 %
Selski Vrh87pod pragom
Dobrnež84pod pragom
Brezje pri Ločah8464,4 %
Škedenj83pod pragom
Brdo77pod pragom
Blato7449,9 %
Nova vas pri Konjicah73pod pragom
Suhadol69pod pragom
Novo Tepanje60pod pragom
Dobrava pri Konjicah52pod pragom
Gabrovlje50pod pragom
Strtenik48pod pragom
Podpeč ob Dravinji42pod pragom
Petelinjek pri Ločah39pod pragom
Mali Breg39pod pragom
Štajerska vas37pod pragom
Prežigal35pod pragom
Perovec35pod pragom
Kolačno35pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (6) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1978, mediana uporabna površina 82,0 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

60,9%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 4.493 stanovanjskih stavb · 237 z izkaznico
1978Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
82,0m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (1.672); 19,7 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (94,0 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (73,5 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 94,0 %Krajna vrstna 4,7 %Vmesna vrstna 1,0 %Ni podatka 0,3 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 73,5 %Ravna 12,9 %Strma 12,9 %Drugo/neznano 0,7 %

Povprečna etažnost 1,7 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,8 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 60,9 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 237 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 4.256 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 4.493 stanovanjskih stavb · 237 z izkaznico

5,3 % stanovanjskih stavb (237) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Slovenske Konjice?

Mediana vseh prodaj: 1.770 €/m²; od tega stanovanja 2.410 €/m², hiše 1.100 €/m². Izračunano iz 144 poslov v 108 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.910 €/m² proti 1.080 €/m²; 65 oziroma 56 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=144 · 108 stavb
1.770 €/m² mediana · P25–P75: 1.020 €/m²–2.580 €/m²
Stanovanjan=72 · 38 stavb
2.410 €/m² mediana · P25–P75: 1.820 €/m²–3.040 €/m²
Hišen=72 · 70 stavb
1.100 €/m² mediana · P25–P75: 650 €/m²–1.600 €/m²

Izračunano iz 144 poslov v 108 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

2.00002020202120222023202420252026*2.000

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

347 poslov skupaj 2020–2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 3,0 % stavb (258), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

Razdelitev po razredih povratne dobe ni prikazana: v enem od razredov je manj kot 5 stavb.

Je glasno?

Za 48,6 % stavb (4.119) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 72,4 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (48,6 % od vseh); 51,4 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (42,9 %).

Gozdna zemljišča 42,9 %Najboljša kmetijska zemljišča 34,0 %Druga kmetijska zemljišča 11,6 %Stanovanjske površine 3,1 %Površine razpršene poselitve 2,3 %Drugo 6,1 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Slovenske Konjice?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.