Slovenija › Nepremičnine › Občina Šmarje pri Jelšah
Nepremičnine v občini Šmarje pri Jelšah
V občini Šmarje pri Jelšah je 9.725 stavb v 77 naseljih. Mediana cene je 1.420 €/m² (131 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 2.550 €/m², hiše 880 €/m². V razredu E–G je 67,3 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.
Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Savinjska
Vsa naselja občine Šmarje pri Jelšah (75)
| Naselje | Stavb | Delež E–G (izkaznice in ocena RAES) |
|---|---|---|
| Šmarje pri Jelšah | 694 | 52,0 % |
| Kristan Vrh | 364 | 69,9 % |
| Mestinje | 238 | 69,2 % |
| Babna Gora | 227 | 70,5 % |
| Grobelce | 214 | 72,3 % |
| Bodrež | 214 | 65,0 % |
| Zibika | 212 | 67,1 % |
| Zgornje Tinsko | 198 | 72,7 % |
| Pijovci | 186 | 73,8 % |
| Babna Reka | 186 | pod pragom |
| Škofija | 183 | 63,7 % |
| Vršna vas | 180 | 69,2 % |
| Sveti Štefan | 177 | 69,8 % |
| Grobelno - del | 176 | 67,2 % |
| Šentvid pri Grobelnem | 173 | 61,3 % |
| Brecljevo | 172 | 67,4 % |
| Predenca | 163 | 69,7 % |
| Hajnsko | 155 | 71,2 % |
| Grliče | 153 | 59,7 % |
| Vrh | 149 | 64,4 % |
| Strtenica | 147 | pod pragom |
| Dvor | 142 | 60,4 % |
| Sotensko pri Šmarju | 140 | 65,7 % |
| Pečica | 140 | 76,6 % |
| Polžanska Gorca | 139 | pod pragom |
| Spodnje Tinsko | 137 | pod pragom |
| Bodrišna vas | 137 | 69,7 % |
| Cerovec pri Šmarju | 134 | 60,7 % |
| Babna Brda | 134 | 71,8 % |
| Lemberg pri Šmarju | 133 | 72,3 % |
| Senovica | 132 | 66,6 % |
| Sladka Gora | 131 | 72,1 % |
| Stranje | 130 | pod pragom |
| Završe pri Grobelnem | 127 | 69,3 % |
| Pustike | 124 | pod pragom |
| Laše | 119 | 67,1 % |
| Platinovec | 118 | pod pragom |
| Preloge pri Šmarju | 117 | 62,9 % |
| Dol pri Šmarju | 115 | 69,0 % |
| Spodnja Ponkvica | 113 | pod pragom |
| Močle | 112 | pod pragom |
| Predel | 111 | 64,7 % |
| Bobovo pri Šmarju | 110 | 66,5 % |
| Koretno | 109 | 63,7 % |
| Belo | 107 | 64,3 % |
| Gornja vas | 106 | 68,5 % |
| Šerovo | 105 | pod pragom |
| Rakovec | 105 | pod pragom |
| Bukovje v Babni Gori | 95 | pod pragom |
| Mala Pristava | 94 | 63,7 % |
| Vodenovo | 92 | pod pragom |
| Lekmarje | 90 | pod pragom |
| Spodnje Selce | 84 | pod pragom |
| Globoko pri Šmarju | 82 | 57,0 % |
| Krtince | 80 | pod pragom |
| Polžanska vas | 79 | pod pragom |
| Vinski Vrh pri Šmarju | 78 | pod pragom |
| Nova vas pri Šmarju | 78 | pod pragom |
| Korpule | 68 | pod pragom |
| Spodnje Mestinje | 65 | pod pragom |
| Zadrže | 64 | pod pragom |
| Lipovec | 64 | pod pragom |
| Zibiška vas | 63 | pod pragom |
| Beli Potok pri Lembergu | 63 | pod pragom |
| Orehovec | 60 | pod pragom |
| Dol pri Pristavi | 58 | pod pragom |
| Jerovska vas | 57 | pod pragom |
| Brezje pri Lekmarju | 53 | pod pragom |
| Kamenik | 50 | pod pragom |
| Ješovec pri Šmarju | 49 | pod pragom |
| Konuško | 47 | pod pragom |
| Dragomilo | 47 | pod pragom |
| Gaj | 46 | pod pragom |
| Bezgovica | 46 | pod pragom |
| Jazbina | 43 | pod pragom |
Naselja z manj kot 25 stavbami (2) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.
Kakšno je stanje stavbnega fonda?
Mediana leto gradnje 1975, mediana uporabna površina 70,1 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).
Kako stara je stavbna zasnova?
Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (2.646); 27,2 % je zgrajenih pred letom 1950.
Kakšne oblike in strehe prevladujejo?
Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (98,0 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (74,6 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).
Oblika stavb. GURS kataster stavb.
Povprečna etažnost 1,7 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,6 m.
Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?
V razredu E–G je 67,3 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 165 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 3.885 oceno RAES.
Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena
od 4.050 stanovanjskih stavb · 165 z izkaznico
4,1 % stanovanjskih stavb (165) ima uradno energetsko izkaznico.
Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.
Koliko stane m² v občini Šmarje pri Jelšah?
Mediana vseh prodaj: 1.420 €/m²; od tega stanovanja 2.550 €/m², hiše 880 €/m². Izračunano iz 131 poslov v 89 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.420 €/m² proti 890 €/m²; 45 oziroma 30 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.
Mediana cene po segmentu
Izračunano iz 131 poslov v 89 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.
Mediana cene po letih (vse prodaje)
* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).
Število poslov po letih
257 poslov skupaj 2020–2026.
Je poplavno?
Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 0,3 % stavb (24), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.
Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane. Razredi brez zadetka v sloju niso prikazani: ničla pomeni »ni v sloju«, ne zagotovila, da poplave niso mogoče.
Je glasno?
Za 31,2 % stavb (3.037) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 84,8 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).
Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (31,2 % od vseh); 68,8 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.
Kakšna je raba prostora?
Največji delež površine ima gozdna zemljišča (37,6 %).
Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.
Od kod ti podatki?
Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.
Viri in pojasnilo
Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.
Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.
Zanima vas konkretna stavba v občini Šmarje pri Jelšah?
Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.
Niste agencija?
Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.
Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.