Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Tolmin

Nepremičnine v občini Tolmin

V občini Tolmin je 9.466 stavb v 72 naseljih. Mediana cene je 1.330 €/m² (123 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 2.050 €/m², hiše 1.110 €/m². V razredu E–G je 77,9 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Goriška

2.050€/m²Stanovanja, mediana50 poslov, 36 mes.
1.110€/m²Hiše, mediana73 poslov, 36 mes.
77,9%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 4.142 stanovanjskih stavb · 169 z izkaznico
1,2%V poplavnem območju (do 500-letne vode)115 stavb
Vsa naselja občine Tolmin (70)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Tolmin1.07265,2 %
Volče50574,9 %
Poljubinj41169,6 %
Zatolmin36172,8 %
Dolenja Trebuša29582,1 %
Ponikve273pod pragom
Podbrdo26880,5 %
Gorenja Trebuša26685,1 %
Kamno265pod pragom
Ljubinj212pod pragom
Volarje20574,5 %
Idrija pri Bači20478,7 %
Pečine20381,4 %
Most na Soči19673,5 %
Kneža183pod pragom
Koritnica171pod pragom
Grahovo ob Bači169pod pragom
Čiginj164pod pragom
Slap ob Idrijci16172,6 %
Modrej15366,9 %
Dolje149pod pragom
Rut144pod pragom
Šentviška Gora142pod pragom
Gabrje142pod pragom
Logaršče134pod pragom
Bača pri Modreju129pod pragom
Kanalski Lom127pod pragom
Žabče125pod pragom
Prapetno Brdo120pod pragom
Stopnik119pod pragom
Modrejce117pod pragom
Podmelec109pod pragom
Čadrg98pod pragom
Tolminski Lom92pod pragom
Hudajužna88pod pragom
Temljine87pod pragom
Stržišče87pod pragom
Sela pri Volčah84pod pragom
Prapetno8469,2 %
Postaja75pod pragom
Kozaršče73pod pragom
Zadlaz-Čadrg70pod pragom
Klavže70pod pragom
Zadlaz-Žabče66pod pragom
Roče65pod pragom
Obloke64pod pragom
Bača pri Podbrdu61pod pragom
Grant57pod pragom
Gorenji Log57pod pragom
Tolminske Ravne54pod pragom
Sela nad Podmelcem54pod pragom
Petrovo Brdo53pod pragom
Kuk52pod pragom
Zakraj50pod pragom
Selišče49pod pragom
Porezen49pod pragom
Volčanski Ruti45pod pragom
Bukovski Vrh45pod pragom
Polje44pod pragom
Drobočnik43pod pragom
Kneške Ravne42pod pragom
Selce41pod pragom
Gorski Vrh39pod pragom
Daber38pod pragom
Trtnik35pod pragom
Znojile31pod pragom
Grudnica30pod pragom
Dolgi Laz30pod pragom
Kozmerice29pod pragom
Kal26pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (2) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1947, mediana uporabna površina 72,0 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

77,9%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 4.142 stanovanjskih stavb · 169 z izkaznico
1947Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
72,0m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (4.842); 51,2 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (92,3 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (55,2 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 92,3 %Krajna vrstna 5,9 %Vmesna vrstna 1,7 %Ni podatka 0,1 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 55,2 %Ravna 18,8 %Strma 11,1 %Drugo/neznano 15,0 %

Povprečna etažnost 2,1 (LiDAR ocena), povprečna višina 6,7 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 77,9 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 169 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 3.973 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 4.142 stanovanjskih stavb · 169 z izkaznico

4,1 % stanovanjskih stavb (169) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Tolmin?

Mediana vseh prodaj: 1.330 €/m²; od tega stanovanja 2.050 €/m², hiše 1.110 €/m². Izračunano iz 123 poslov v 114 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.400 €/m² proti 660 €/m²; 54 oziroma 41 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=123 · 114 stavb
1.330 €/m² mediana · P25–P75: 690 €/m²–2.270 €/m²
Stanovanjan=50 · 43 stavb
2.050 €/m² mediana · P25–P75: 1.210 €/m²–2.650 €/m²
Hišen=73 · 71 stavb
1.110 €/m² mediana · P25–P75: 400 €/m²–1.700 €/m²

Izračunano iz 123 poslov v 114 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

2.12002020202120222023202420252026*2.120

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

279 poslov skupaj 2020–2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 1,2 % stavb (115), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

1,1%100-letna voda (najpogostejši razred)103 stavb, Direkcija RS za vode
0,1%500-letna voda (najpogostejši razred)12 stavb, Direkcija RS za vode

Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane. Razredi brez zadetka v sloju niso prikazani: ničla pomeni »ni v sloju«, ne zagotovila, da poplave niso mogoče.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (75,7 %).

Gozdna zemljišča 75,7 %Druga kmetijska zemljišča 12,4 %Najboljša kmetijska zemljišča 8,0 %Drugo 3,9 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Tolmin?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.