Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Trebnje

Nepremičnine v občini Trebnje

V občini Trebnje je 11.340 stavb v 133 naseljih. Mediana cene je 1.950 €/m² (119 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 2.600 €/m², hiše 1.320 €/m². V razredu E–G je 57,1 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Jugovzhodna Slovenija

2.600€/m²Stanovanja, mediana44 poslov, 36 mes.
1.320€/m²Hiše, mediana75 poslov, 36 mes.
57,1%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 4.596 stanovanjskih stavb · 250 z izkaznico
0,8%V poplavnem območju (do 500-letne vode)90 stavb
Vsa naselja občine Trebnje (120)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Trebnje1.29848,7 %
Lisec39258,0 %
Gradišče pri Trebnjem31173,0 %
Šmaver29365,6 %
Veliki Gaber25549,6 %
Velika Loka22756,5 %
Rihpovec19668,9 %
Zagorica pri Velikem Gabru17559,1 %
Dolenja Nemška vas17059,4 %
Češnjevek16855,5 %
Lipnik16366,8 %
Dolenje Ponikve14753,8 %
Čatež147pod pragom
Jezero14254,0 %
Lukovek13759,9 %
Rdeči Kal134pod pragom
Sela pri Šumberku13358,2 %
Razbore119pod pragom
Korita117pod pragom
Dobrnič11763,2 %
Vrhtrebnje11663,7 %
Studenec112pod pragom
Repče11156,1 %
Dečja vas108pod pragom
Rodine pri Trebnjem10651,5 %
Žubina10342,8 %
Dobrava10357,0 %
Martinja vas10158,9 %
Trebanjski Vrh99pod pragom
Račje selo9650,0 %
Šentlovrenc9555,2 %
Knežja vas94pod pragom
Gorenje Ponikve9359,4 %
Grm9251,9 %
Pristavica pri Vel. Gabru9155,8 %
Goljek9057,7 %
Hudeje89pod pragom
Vrbovec88pod pragom
Dolga Njiva pri Šentlovren.8859,9 %
Štefan pri Trebnjem8743,6 %
Roje pri Čatežu8658,6 %
Breza8551,5 %
Medvedjek8437,5 %
Blato8455,0 %
Zagorica pri Dobrniču79pod pragom
Mali Gaber7848,3 %
Kamni Potok7758,9 %
Dol pri Trebnjem7644,0 %
Železno73pod pragom
Preska pri Dobrniču73pod pragom
Luža73pod pragom
Velika Ševnica72pod pragom
Šahovec72pod pragom
Male Dole pri Stehanji vasi7259,4 %
Dolenja vas pri Čatežu72pod pragom
Škovec7153,7 %
Svetinja7053,2 %
Dolenja Dobrava70pod pragom
Veliki Videm68pod pragom
Mačji Dol68pod pragom
Korenitka68pod pragom
Gorenji Vrh pri Dobrniču67pod pragom
Kriška Reber6659,1 %
Gorenja Nemška vas6636,8 %
Cesta65pod pragom
Orlaka64pod pragom
Vejar6355,6 %
Vavpča vas pri Dobrniču63pod pragom
Stehanja vas63pod pragom
Meglenik63pod pragom
Gorenje Selce63pod pragom
Sejenice6251,6 %
Gombišče62pod pragom
Iglenik pri Veliki Loki61pod pragom
Rožni Vrh60pod pragom
Bič60pod pragom
Velike Dole59pod pragom
Gorenje Kamenje pri Dobrniču58pod pragom
Mačkovec57pod pragom
Dolenje Selce56pod pragom
Dolnje Prapreče55pod pragom
Zagorica pri Čatežu54pod pragom
Dolenje Medvedje selo54pod pragom
Stranje pri Velikem Gabru52pod pragom
Dolenji Podboršt pri Treb.52pod pragom
Belšinja vas50pod pragom
Roženpelj49pod pragom
Pekel4746,6 %
Gorenja vas pri Čatežu45pod pragom
Odrga44pod pragom
Lokve pri Dobrniču44pod pragom
Grmada43pod pragom
Pluska41pod pragom
Dolenji Vrh41pod pragom
Artmanja vas41pod pragom
Vrhovo pri Šentlovrencu40pod pragom
Občine40pod pragom
Gorenje Medvedje selo40pod pragom
Mali Videm39pod pragom
Mala Loka39pod pragom
Križ39pod pragom
Gorica na Medvedjeku37pod pragom
Mrzla Luža36pod pragom
Kukenberk36pod pragom
Žabjek33pod pragom
Mala Ševnica32pod pragom
Grič pri Trebnjem32pod pragom
Gornje Prapreče32pod pragom
Gorenji Podšumberk32pod pragom
Gorenji Podboršt pri V. Loki32pod pragom
Babna Gora32pod pragom
Primštal31pod pragom
Krušni Vrh31pod pragom
Replje30pod pragom
Dolenji Podšumberk30pod pragom
Benečija30pod pragom
Stranje pri Dobrniču28pod pragom
Dobravica pri Vel. Gabru28pod pragom
Reva25pod pragom
Gorenja Dobrava25pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (13) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1980, mediana uporabna površina 70,4 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

57,1%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 4.596 stanovanjskih stavb · 250 z izkaznico
1980Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
70,4m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (2.814); 24,8 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (94,9 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (77,1 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 94,9 %Krajna vrstna 3,4 %Vmesna vrstna 0,3 %Ni podatka 1,4 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 77,1 %Ravna 11,5 %Strma 10,8 %Drugo/neznano 0,6 %

Povprečna etažnost 1,6 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,6 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 57,1 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 250 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 4.346 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 4.596 stanovanjskih stavb · 250 z izkaznico

5,4 % stanovanjskih stavb (250) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Trebnje?

Mediana vseh prodaj: 1.950 €/m²; od tega stanovanja 2.600 €/m², hiše 1.320 €/m². Izračunano iz 119 poslov v 98 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.910 €/m² proti 1.500 €/m²; 48 oziroma 55 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=119 · 98 stavb
1.950 €/m² mediana · P25–P75: 970 €/m²–2.610 €/m²
Stanovanjan=44 · 26 stavb
2.600 €/m² mediana · P25–P75: 2.080 €/m²–3.170 €/m²
Hišen=75 · 72 stavb
1.320 €/m² mediana · P25–P75: 530 €/m²–2.130 €/m²

Izračunano iz 119 poslov v 98 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

2.23002020202120222023202420252026*1.890

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

325 poslov skupaj 2020–2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 0,8 % stavb (90), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

0,7%100-letna voda (najpogostejši razred)76 stavb, Direkcija RS za vode
0,1%500-letna voda (najpogostejši razred)14 stavb, Direkcija RS za vode

Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane. Razredi brez zadetka v sloju niso prikazani: ničla pomeni »ni v sloju«, ne zagotovila, da poplave niso mogoče.

Je glasno?

Za 38,6 % stavb (4.375) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 87,4 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (38,6 % od vseh); 61,4 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (51,3 %).

Gozdna zemljišča 51,3 %Najboljša kmetijska zemljišča 25,0 %Druga kmetijska zemljišča 13,3 %Stanovanjske s kmetijsko dejavnostjo 3,3 %Cestni promet 2,9 %Drugo 4,2 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Trebnje?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.