Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Mestna občina Velenje

Nepremičnine v Mestni občini Velenje

V Mestni občini Velenje je 9.188 stavb v 25 naseljih. Mediana cene je 2.390 €/m² (441 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 2.480 €/m², hiše 1.730 €/m². V razredu E–G je 57,3 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Savinjska

2.480€/m²Stanovanja, mediana355 poslov, 36 mes.
1.730€/m²Hiše, mediana86 poslov, 36 mes.
57,3%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 4.720 stanovanjskih stavb · 382 z izkaznico
1,7%V poplavnem območju (do 500-letne vode)160 stavb
Vsa naselja občine Velenje (25)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Velenje3.77557,9 %
Škale57358,4 %
Podkraj pri Velenju46150,5 %
Laze35463,9 %
Plešivec33961,0 %
Kavče33059,4 %
Lipje32258,7 %
Paka pri Velenju30362,5 %
Črnova28653,3 %
Vinska Gora25146,1 %
Bevče22942,5 %
Arnače21054,9 %
Prelska19461,1 %
Silova18256,7 %
Paški Kozjak17865,1 %
Hrastovec17653,1 %
Janškovo selo16265,0 %
Škalske Cirkovce13961,7 %
Ložnica13754,8 %
Pirešica13261,9 %
Podgorje13156,9 %
Šenbric12156,8 %
Šmartinske Cirkovce8559,1 %
Lopatnik62pod pragom
Lopatnik pri Velenju56pod pragom

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1978, mediana uporabna površina 94,4 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

57,3%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 4.720 stanovanjskih stavb · 382 z izkaznico
1978Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
94,4m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja 1980–89 (1.813); 15,8 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (92,7 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (71,4 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 92,7 %Krajna vrstna 4,8 %Vmesna vrstna 2,3 %Ni podatka 0,2 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 71,4 %Strma 13,9 %Ravna 12,8 %Drugo/neznano 1,9 %

Povprečna etažnost 1,8 (LiDAR ocena), povprečna višina 6,1 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 57,3 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 382 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 4.338 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 4.720 stanovanjskih stavb · 382 z izkaznico

8,1 % stanovanjskih stavb (382) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Velenje?

Mediana vseh prodaj: 2.390 €/m²; od tega stanovanja 2.480 €/m², hiše 1.730 €/m². Izračunano iz 441 poslov v 213 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (2.440 €/m² proti 1.250 €/m²; 157 oziroma 190 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=441 · 213 stavb
2.390 €/m² mediana · P25–P75: 1.890 €/m²–2.800 €/m²
Stanovanjan=355 · 140 stavb
2.480 €/m² mediana · P25–P75: 2.130 €/m²–2.890 €/m²
Hišen=86 · 73 stavb
1.730 €/m² mediana · P25–P75: 1.000 €/m²–2.220 €/m²

Izračunano iz 441 poslov v 213 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

2.63002020202120222023202420252026*2.630

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

1.114 poslov skupaj 2020–2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 1,7 % stavb (160), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

Razdelitev po razredih povratne dobe ni prikazana: v enem od razredov je manj kot 5 stavb.

Je glasno?

Za 57,2 % stavb (5.253) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 85,0 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (57,2 % od vseh); 42,8 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (50,1 %).

Gozdna zemljišča 50,1 %Najboljša kmetijska zemljišča 17,8 %Druga kmetijska zemljišča 10,8 %Stanovanjske površine 8,3 %Površine razpršene poselitve 2,4 %Površine cest 2,2 %Drugo 8,4 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Velenje?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.