Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Velike Lašče

Nepremičnine v občini Velike Lašče

V občini Velike Lašče je 4.412 stavb v 88 naseljih. Mediana cene je 2.050 €/m² (20 poslov, 36 mesecev do 10/2026). V razredu E–G je 66,1 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Osrednjeslovenska

2.050€/m²Vse prodaje, mediana20 poslov, 36 mes.
66,1%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.902 stanovanjskih stavb · 94 z izkaznico
5,7%V poplavnem območju (do 500-letne vode)253 stavb
Vsa naselja občine Velike Lašče (57)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Velike Lašče49862,0 %
Gradež25655,5 %
Rašica23958,0 %
Male Lašče21964,1 %
Turjak19359,5 %
Mala Slevica15063,4 %
Veliki Ločnik14850,0 %
Dvorska vas138pod pragom
Rob110pod pragom
Veliki Osolnik103pod pragom
Krvava Peč77pod pragom
Velika Slevica69pod pragom
Mali Ločnik6954,2 %
Osredek67pod pragom
Mali Osolnik66pod pragom
Laporje65pod pragom
Strletje62pod pragom
Dolščaki61pod pragom
Škrlovica46pod pragom
Prilesje46pod pragom
Dolnje Retje46pod pragom
Ulaka45pod pragom
Selo pri Robu42pod pragom
Naredi42pod pragom
Karlovica42pod pragom
Podhojni Hrib39pod pragom
Stope38pod pragom
Pušče3845,4 %
Opalkovo38pod pragom
Lužarji38pod pragom
Hrustovo38pod pragom
Četež pri Turjaku37pod pragom
Poznikovo36pod pragom
Podlog35pod pragom
Srobotnik pri Vel. Laščah34pod pragom
Mački34pod pragom
Podstrmec33pod pragom
Marinčki33pod pragom
Kukmaka33pod pragom
Kaplanovo33pod pragom
Bavdek31pod pragom
Uzmani30pod pragom
Logarji30pod pragom
Knej30pod pragom
Hlebče30pod pragom
Centa30pod pragom
Brankovo30pod pragom
Podulaka29pod pragom
Gorenje Kališče29pod pragom
Tomažini28pod pragom
Sloka Gora26pod pragom
Purkače26pod pragom
Pečki26pod pragom
Medvedjek26pod pragom
Javorje26pod pragom
Podžaga25pod pragom
Jakičevo25pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (31) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1974, mediana uporabna površina 70,2 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

66,1%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.902 stanovanjskih stavb · 94 z izkaznico
1974Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
70,2m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (1.467); 33,3 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (98,5 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (16,4 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 98,5 %Krajna vrstna 1,1 %Drugo/ni podatka 0,4 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 16,4 %Drugo/neznano 83,6 %

Povprečna etažnost 1,5 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,3 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 66,1 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 94 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 1.808 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 1.902 stanovanjskih stavb · 94 z izkaznico

4,9 % stanovanjskih stavb (94) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Velike Lašče?

Izračunano iz 20 poslov v 20 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Cena hiše: skrito zaradi zaščite manjših skupin.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=20 · 20 stavb
2.050 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)

Izračunano iz 20 poslov v 20 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 5,7 % stavb (253), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

0,5%10-letna voda (najpogostejši razred)24 stavb, Direkcija RS za vode
0,3%100-letna voda (najpogostejši razred)14 stavb, Direkcija RS za vode
4,9%500-letna voda (najpogostejši razred)215 stavb, Direkcija RS za vode

Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

Je glasno?

Za 34,9 % stavb (1.541) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 80,7 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (34,9 % od vseh); 65,1 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (70,1 %).

Gozdna zemljišča 70,1 %Najboljša kmetijska zemljišča 24,6 %Drugo 5,3 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Velike Lašče?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.