Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Zagorje ob Savi

Nepremičnine v občini Zagorje ob Savi

V občini Zagorje ob Savi je 9.180 stavb v 78 naseljih. Mediana cene je 1.730 €/m² (157 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 2.200 €/m², hiše 830 €/m². V razredu E–G je 65,5 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Zasavska

2.200€/m²Stanovanja, mediana92 poslov, 36 mes.
830€/m²Hiše, mediana65 poslov, 36 mes.
65,5%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 3.848 stanovanjskih stavb · 177 z izkaznico
Vsa naselja občine Zagorje ob Savi (74)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Zagorje ob Savi1.48666,1 %
Kisovec53561,3 %
Izlake48758,2 %
Podlipovica29056,7 %
Podkum28971,3 %
Dolenja vas26364,6 %
Ravenska vas23069,2 %
Jesenovo21768,5 %
Tirna20761,7 %
Kolovrat186pod pragom
Čolnišče18162,9 %
Selo pri Zagorju17360,1 %
Potoška vas17367,1 %
Kandrše - del16567,3 %
Šklendrovec16171,9 %
Čemšenik16172,1 %
Loke pri Zagorju15859,7 %
Borovak pri Podkumu147pod pragom
Šemnik14263,0 %
Briše133pod pragom
Znojile132pod pragom
Orehovica12362,2 %
Kotredež12172,8 %
Mlinše12054,2 %
Brezje118pod pragom
Zavine111pod pragom
Gorenja vas110pod pragom
Žvarulje99pod pragom
Dobrljevo96pod pragom
Ržiše91pod pragom
Jablana91pod pragom
Rove8862,5 %
Rovišče76pod pragom
Šentlambert75pod pragom
Dolgo Brdo pri Mlinšah7341,2 %
Kolk72pod pragom
Kostrevnica70pod pragom
Sopota68pod pragom
Ravne pri Mlinšah68pod pragom
Razbor pri Čemšeniku6760,3 %
Osredek67pod pragom
Zgornji Prhovec62pod pragom
Rodež62pod pragom
Hrastnik pri Trojanah62pod pragom
Kal5948,0 %
Šentgotard58pod pragom
Strahovlje57pod pragom
Padež57pod pragom
Vidrga5054,2 %
Log pri Mlinšah48pod pragom
Borje pri Mlinšah46pod pragom
Zabreznik45pod pragom
Blodnik45pod pragom
Polšina44pod pragom
Mošenik43pod pragom
Medija43pod pragom
Borje43pod pragom
Spodnji Šemnik40pod pragom
Jelenk40pod pragom
Zabava39pod pragom
Prapreče - del39pod pragom
Senožeti38pod pragom
Rtiče38pod pragom
Vrh pri Mlinšah36pod pragom
Mali Kum34pod pragom
Golče34pod pragom
Podkraj pri Zagorju33pod pragom
Vrh32pod pragom
Breznik30pod pragom
Špital29pod pragom
Razpotje28pod pragom
Vrhe - del27pod pragom
Požarje26pod pragom
Jarše26pod pragom

Naselja z manj kot 25 stavbami (4) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1970, mediana uporabna površina 72,0 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

65,5%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 3.848 stanovanjskih stavb · 177 z izkaznico
1970Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
72,0m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (2.780); 30,3 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (94,0 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (71,2 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 94,0 %Krajna vrstna 2,7 %Vmesna vrstna 2,1 %Ni podatka 1,2 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 71,2 %Ravna 15,0 %Strma 11,7 %Drugo/neznano 2,1 %

Povprečna etažnost 1,8 (LiDAR ocena), povprečna višina 6,0 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 65,5 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 177 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 3.671 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 3.848 stanovanjskih stavb · 177 z izkaznico

4,6 % stanovanjskih stavb (177) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Zagorje ob Savi?

Mediana vseh prodaj: 1.730 €/m²; od tega stanovanja 2.200 €/m², hiše 830 €/m². Izračunano iz 157 poslov v 112 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (2.000 €/m² proti 960 €/m²; 73 oziroma 66 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=157 · 112 stavb
1.730 €/m² mediana · P25–P75: 800 €/m²–2.400 €/m²
Stanovanjan=92 · 50 stavb
2.200 €/m² mediana · P25–P75: 1.400 €/m²–2.550 €/m²
Hišen=65 · 62 stavb
830 €/m² mediana · P25–P75: 460 €/m²–1.670 €/m²

Izračunano iz 157 poslov v 112 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

2.30002020202120222023202420252026*2.300

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

402 poslov skupaj 2020–2026.

Je glasno?

Za 21,5 % stavb (1.971) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 78,1 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (21,5 % od vseh); 78,5 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima gozdna zemljišča (60,4 %).

Gozdna zemljišča 60,4 %Druga kmetijska zemljišča 21,8 %Najboljša kmetijska zemljišča 10,6 %Območja stanovanj 2,8 %Drugo 4,3 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Zagorje ob Savi?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.