Preskoči na vsebino

Slovenija › Občina Ig › Ig

Nepremičnine v naselju Ig

V naselju Ig (Občina Ig) je 986 stavb, mediana leto gradnje 1981. Mediana cene je 3.450 €/m² (26 poslov, 36 mesecev do 10/2026; Občina Ig 3.190 €/m²). V razredu E–G je 47,6 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1981, mediana uporabna površina 102,3 m² (Občina Ig: 1981, 82,3 m²).

47,6%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 539 stanovanjskih stavb · 40 z izkaznico
1981Mediana leto gradnjeObčina Ig 1981
102,3m²Mediana uporabna površinaObčina Ig 82,3 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja 1980–89 (231); 16,8 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (88,0 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (71,2 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 88,0 %Krajna vrstna 9,7 %Vmesna vrstna 1,1 %Ni podatka 1,1 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 71,2 %Ravna 17,7 %Strma ali drugo/neznano 11,1 %

Povprečna etažnost 2,0 (LiDAR ocena), povprečna višina 6,7 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 47,6 % stanovanjskih stavb (občina Ig: 48,0 %). Pri 40 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 499 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 539 stanovanjskih stavb · 40 z izkaznico

7,4 % stanovanjskih stavb (40) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v naselju Ig?

Mediana vseh prodaj: 3.450 €/m²; od tega stanovanja 3.810 €/m². Izračunano iz 26 poslov v 19 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po segmentu

Ig (skupaj)n=26 · 19 stavb
3.450 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)
Stanovanjan=20 · 13 stavb
3.810 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)

Občina Ig: mediana 3.190 €/m² (74 poslov).

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 17,1 % stavb (169), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

6,6%100-letna voda (najpogostejši razred)65 stavb, Direkcija RS za vode
10,6%500-letna voda (najpogostejši razred)104 stavb, Direkcija RS za vode

Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane. Razredi brez zadetka v sloju niso prikazani: ničla pomeni »ni v sloju«, ne zagotovila, da poplave niso mogoče.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima druga kmetijska zemljišča (38,0 %).

Druga kmetijska zemljišča 38,0 %Gozdna zemljišča 24,7 %Najboljša kmetijska zemljišča 23,3 %Stanovanjske površine 6,4 %Območja centralnih dejavnosti 2,5 %Drugo 5,1 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo naselja), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Katera naselja so v bližini?

Sosednja naselja po skupni meji; povezava je samo tam, kjer ima naselje svojo stran.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v naselju Ig?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.