Preskoči na vsebino

Slovenija › Mestna občina Kranj › Britof

Nepremičnine v naselju Britof

V naselju Britof (Mestna občina Kranj) je 804 stavb, mediana leto gradnje 1979. Mediana cene je 3.400 €/m² (14 poslov, 36 mesecev do 10/2026; Mestna občina Kranj 3.230 €/m²). V razredu E–G je 43,8 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno

Kranj: 46,9 % v E–G (5.049 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Britof: 43,8 % v E–G (579 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Zgornje Bitnje: 42,4 % v E–G (481 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Kokrica: 53,8 % v E–G (462 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Mlaka pri Kranju: 47,1 % v E–G (457 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Zgornja Besnica: 45,1 % v E–G (256 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Predoslje: 53,6 % v E–G (297 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Hrastje: 51,9 % v E–G (258 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Spodnja Besnica: 55,0 % v E–G (253 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Golnik: 48,6 % v E–G (207 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Srednje Bitnje: 46,5 % v E–G (186 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Podreča: 42,7 % v E–G (190 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Žabnica: 59,6 % v E–G (86 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Mavčiče: 51,3 % v E–G (146 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Breg ob Savi: 43,2 % v E–G (160 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Trstenik: 48,2 % v E–G (177 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Tenetiše: 46,0 % v E–G (143 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Šutna: 50,8 % v E–G (139 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Jama: 50,0 % v E–G (72 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Goriče: 56,2 % v E–G (99 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Suha pri Predosljah: 48,9 % v E–G (69 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Spodnje Bitnje: 45,0 % v E–G (71 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Praše: 51,1 % v E–G (72 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Letenice: 54,2 % v E–G (44 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Podblica: 63,2 % v E–G (35 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Zalog: 66,2 % v E–G (74 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Zabukovje: 55,4 % v E–G (43 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Javornik: 57,7 % v E–G (44 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Orehovlje: 48,9 % v E–G (54 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Jamnik — pod pragom objaveBobovek: 42,2 % v E–G (46 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Pševo: 52,1 % v E–G (40 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Srakovlje: 43,1 % v E–G (35 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Srednja vas - Goriče — pod pragom objaveNemilje: 58,6 % v E–G (28 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Ilovka — pod pragom objavePovlje: 55,2 % v E–G (29 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Babni Vrt — pod pragom objaveČadovlje: 39,3 % v E–G (30 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES)Rakovica — pod pragom objaveČepulje — pod pragom objavePlanica — pod pragom objaveTatinec — pod pragom objaveNjivica — pod pragom objavePangršica — pod pragom objaveLavtarski Vrh — pod pragom objaveŽablje — pod pragom objaveMeja — pod pragom objaveSveti Jošt nad Kranjem — pod pragom objave
Britof: 43,8 % v E–G (579 stanovanjskih stavb, izkaznice in ocena RAES).

Delež stanovanjskih stavb v E–G (izkaznice in ocena RAES)

39,3 %66,2 %
pod pragom objave (<25 stanovanjskih stavb z razredom ali <10 v eni celici)

Britof

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1979, mediana uporabna površina 111,2 m² (Občina Kranj: 1973, 108,8 m²).

43,8%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 579 stanovanjskih stavb · 26 z izkaznico
1979Mediana leto gradnjeObčina Kranj 1973
111,2m²Mediana uporabna površinaObčina Kranj 108,8 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja 1970–79 (172); 11,1 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (92,0 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (75,5 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 92,0 %Krajna vrstna 6,6 %Vmesna vrstna 0,6 %Ni podatka 0,8 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 75,5 %Ravna 12,1 %Strma 11,8 %Drugo/neznano 0,6 %

Povprečna etažnost 2,0 (LiDAR ocena), povprečna višina 6,7 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 43,8 % stanovanjskih stavb (občina Kranj: 48,1 %). Pri 26 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 553 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 579 stanovanjskih stavb · 26 z izkaznico

4,5 % stanovanjskih stavb (26) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v naselju Britof?

Izračunano iz 14 poslov v 10 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Premalo poslov za ločen prikaz stanovanj in hiš ter za zanesljiv razpon cen (kazalnik P25–P75).

Mediana cene po segmentu

Britof (skupaj)n=14 · 10 stavb
3.400 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)

Občina Kranj: mediana 3.230 €/m² (737 poslov).

Je glasno?

Za 99,3 % stavb (798) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 86,6 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).

Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (99,3 % od vseh); 0,7 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima najboljša kmetijska zemljišča (49,4 %).

Najboljša kmetijska zemljišča 49,4 %Stanovanjske površine 23,8 %Gozdna zemljišča 11,1 %Stanovanjske s kmetijsko dejavnostjo 5,2 %Cestni promet 3,7 %Površine za gospodarske poslovne cone 2,0 %Drugo 4,8 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo naselja), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Katera naselja so v bližini?

Sosednja naselja po skupni meji; povezava je samo tam, kjer ima naselje svojo stran.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v naselju Britof?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.