Slovenija › Nepremičnine › Občina Ormož
Nepremičnine v občini Ormož
V občini Ormož je 9.281 stavb v 61 naseljih. Mediana cene je 1.150 €/m² (133 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 1.490 €/m², hiše 950 €/m². V razredu E–G je 67,1 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.
Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Podravska
Vsa naselja občine Ormož (60)
| Naselje | Stavb | Delež E–G (izkaznice in ocena RAES) |
|---|---|---|
| Ormož | 804 | 54,9 % |
| Podgorci | 371 | 60,7 % |
| Lahonci | 344 | 75,4 % |
| Cvetkovci | 339 | 62,7 % |
| Mihovci pri Vel. Nedelji | 336 | 61,6 % |
| Hum pri Ormožu | 279 | 69,7 % |
| Vičanci | 276 | 68,5 % |
| Kog | 237 | 74,1 % |
| Sodinci | 230 | 65,9 % |
| Bresnica | 221 | 67,5 % |
| Veliki Brebrovnik | 217 | 75,1 % |
| Hardek | 211 | 53,5 % |
| Žerovinci | 205 | 70,2 % |
| Senešci | 192 | 66,2 % |
| Vinski Vrh | 182 | 66,1 % |
| Lešnica | 181 | 68,6 % |
| Osluševci | 172 | 58,6 % |
| Runeč | 171 | 70,7 % |
| Trgovišče | 165 | 62,8 % |
| Ivanjkovci | 165 | 67,7 % |
| Miklavž pri Ormožu | 164 | 64,9 % |
| Velika Nedelja | 150 | 64,4 % |
| Loperšice | 148 | 70,9 % |
| Litmerk | 147 | 67,8 % |
| Jastrebci | 144 | 69,5 % |
| Pavlovski Vrh | 142 | 66,0 % |
| Pušenci | 139 | 72,2 % |
| Šardinje | 138 | 70,3 % |
| Lačaves | 134 | pod pragom |
| Gomila pri Kogu | 132 | pod pragom |
| Frankovci | 123 | pod pragom |
| Pavlovci | 120 | 55,4 % |
| Mali Brebrovnik | 120 | 71,6 % |
| Vuzmetinci | 119 | pod pragom |
| Vodranci | 118 | pod pragom |
| Mihalovci | 118 | pod pragom |
| Kajžar | 114 | 70,5 % |
| Žvab | 112 | 67,7 % |
| Hermanci | 108 | pod pragom |
| Hajndl | 106 | 69,0 % |
| Stanovno | 105 | 68,3 % |
| Dobrava | 101 | 69,2 % |
| Vitan | 100 | pod pragom |
| Veličane | 100 | pod pragom |
| Spodnji Ključarovci | 99 | pod pragom |
| Libanja | 92 | 67,6 % |
| Strjanci | 87 | 63,5 % |
| Cerovec Stanka Vraza | 86 | 70,2 % |
| Drakšl | 77 | pod pragom |
| Strmec pri Ormožu | 62 | pod pragom |
| Zasavci | 61 | pod pragom |
| Strezetina | 57 | pod pragom |
| Ritmerk | 54 | pod pragom |
| Krčevina | 51 | pod pragom |
| Preclava | 49 | pod pragom |
| Svetinje | 46 | pod pragom |
| Trstenik | 42 | pod pragom |
| Lunovec | 42 | pod pragom |
| Hujbar | 30 | pod pragom |
| Lešniški Vrh | 25 | pod pragom |
Naselja z manj kot 25 stavbami (1) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.
Kakšno je stanje stavbnega fonda?
Mediana leto gradnje 1976, mediana uporabna površina 75,0 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).
Kako stara je stavbna zasnova?
Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (2.348); 25,3 % je zgrajenih pred letom 1950.
Kakšne oblike in strehe prevladujejo?
Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (96,6 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (76,5 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).
Oblika stavb. GURS kataster stavb.
Povprečna etažnost 1,6 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,4 m.
Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?
V razredu E–G je 67,1 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 192 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 4.438 oceno RAES.
Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena
od 4.630 stanovanjskih stavb · 192 z izkaznico
4,1 % stanovanjskih stavb (192) ima uradno energetsko izkaznico.
Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.
Koliko stane m² v občini Ormož?
Mediana vseh prodaj: 1.150 €/m²; od tega stanovanja 1.490 €/m², hiše 950 €/m². Izračunano iz 133 poslov v 114 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.220 €/m² proti 590 €/m²; 55 oziroma 38 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.
Mediana cene po segmentu
Izračunano iz 133 poslov v 114 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.
Mediana cene po letih (vse prodaje)
* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).
Število poslov po letih
293 poslov skupaj 2020–2026.
Je poplavno?
Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 4,5 % stavb (414), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.
Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane. Razredi brez zadetka v sloju niso prikazani: ničla pomeni »ni v sloju«, ne zagotovila, da poplave niso mogoče.
Kakšna je raba prostora?
Največji delež površine ima najboljša kmetijska zemljišča (55,9 %).
Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.
Od kod ti podatki?
Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.
Viri in pojasnilo
Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.
Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.
Zanima vas konkretna stavba v občini Ormož?
Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.
Niste agencija?
Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.
Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.