Preskoči na vsebino

Slovenija › Nepremičnine › Občina Podčetrtek

Nepremičnine v občini Podčetrtek

V občini Podčetrtek je 4.379 stavb v 26 naseljih. Mediana cene je 1.430 €/m² (68 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 2.050 €/m², hiše 1.150 €/m². V razredu E–G je 67,3 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.

Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Savinjska

2.050€/m²Stanovanja, mediana20 poslov, 36 mes.
1.150€/m²Hiše, mediana48 poslov, 36 mes.
67,3%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.734 stanovanjskih stavb · 77 z izkaznico
2,3%V poplavnem območju (do 500-letne vode)100 stavb
Vsa naselja občine Podčetrtek (26)
NaseljeStavbDelež E–G (izkaznice in ocena RAES)
Podčetrtek54060,4 %
Olimje31364,0 %
Imeno30264,7 %
Virštanj29472,8 %
Lastnič26475,7 %
Roginska Gorca21476,5 %
Imenska Gorca18566,0 %
Pristava pri Mestinju18461,3 %
Sv. Ema18267,8 %
Nezbiše17665,3 %
Verače17369,0 %
Vonarje16670,5 %
Cmereška Gorca16371,7 %
Sela15558,4 %
Brezovec pri Polju150pod pragom
Gostinca13969,6 %
Pecelj11462,2 %
Pristava pri Lesičnem11064,7 %
Sedlarjevo101pod pragom
Prelasko88pod pragom
Sodna vas87pod pragom
Vidovica75pod pragom
Polje ob Sotli62pod pragom
Golobinjek ob Sotli58pod pragom
Jerčin52pod pragom
Rudnica32pod pragom

Kakšno je stanje stavbnega fonda?

Mediana leto gradnje 1975, mediana uporabna površina 63,9 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).

67,3%Delež E–G (izkaznice in ocena RAES)ocenaod 1.734 stanovanjskih stavb · 77 z izkaznico
1975Mediana leto gradnjeSlovenija 1975
63,9m²Mediana uporabna površinaSlovenija 80,0 m²

Kako stara je stavbna zasnova?

Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (1.196); 27,3 % je zgrajenih pred letom 1950.

Kakšne oblike in strehe prevladujejo?

Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (98,2 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (73,7 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).

Samostoječa 98,2 %Krajna vrstna 1,1 %Drugo/ni podatka 0,6 %

Oblika stavb. GURS kataster stavb.

Položna 73,7 %Strma 13,2 %Ravna 12,4 %Drugo/neznano 0,7 %

Povprečna etažnost 1,7 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,7 m.

Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?

V razredu E–G je 67,3 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 77 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 1.657 oceno RAES.

Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena

od 1.734 stanovanjskih stavb · 77 z izkaznico

4,4 % stanovanjskih stavb (77) ima uradno energetsko izkaznico.

Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.

Koliko stane m² v občini Podčetrtek?

Mediana vseh prodaj: 1.430 €/m²; od tega stanovanja 2.050 €/m², hiše 1.150 €/m². Izračunano iz 68 poslov v 59 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (1.300 €/m² proti 730 €/m²; 22 oziroma 19 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.

Mediana cene po segmentu

Skupaj (vse prodaje)n=68 · 59 stavb
1.430 €/m² mediana · P25–P75: 940 €/m²–2.000 €/m²
Stanovanjan=20 · 13 stavb
2.050 €/m² mediana (premalo poslov za zanesljiv razpon cen)
Hišen=48 · 46 stavb
1.150 €/m² mediana · P25–P75: 760 €/m²–1.600 €/m²

Izračunano iz 68 poslov v 59 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.

Mediana cene po letih (vse prodaje)

1.99002020202120222023202420252026*1.990

* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).

Število poslov po letih

183 poslov skupaj 2020–2026.

Je poplavno?

Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 2,3 % stavb (100), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.

Razdelitev po razredih povratne dobe ni prikazana: v enem od razredov je manj kot 5 stavb.

Kakšna je raba prostora?

Največji delež površine ima najboljša kmetijska zemljišča (39,1 %).

Najboljša kmetijska zemljišča 39,1 %Gozdna zemljišča 35,8 %Druga kmetijska zemljišča 17,3 %Površine razpršene poselitve 3,0 %Drugo 4,8 %

Delež po dejanski površini (presek namenske rabe z mejo občine), Ministrstvo za naravne vire in prostor (PIS). Namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi.

Od kod ti podatki?

Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.

Viri in pojasnilo
Geodetska uprava Republike Slovenije: kataster nepremičnin, register prostorskih enot in evidenca trga nepremičnin (stanje 10/2026; posli do 31. 8. 2026) ter lidar (zajem 02–11/2024); licenca CC BY 4.0. Register izdanih energetskih izkaznic stavb, MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO: CC BY 4.0; ponovna uporaba brez omejitev z navedbo vira (podatki.gov.si, preverjeno 21. 10. 2026). Pravna podlaga vodenja registra: Energetski zakon (EZ-1). Ministrstvo za naravne vire in prostor (namenska raba prostora, prostorski informacijski sistem): CC BY 4.0; namenska raba je informativna in ni potrdilo o namenski rabi. Direkcija RS za vode (poplavna območja): CC BY 4.0. ARSO: javni podatki (strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi), preračun RAES. Podatki so predelani: deleži, mediane, pasovi in ocene energijskega razreda so izračuni RAES; ocena razreda ni energetska izkaznica. Izračun je pripravil RAES. Geodetska uprava RS in ministrstvo, ki vodi register izkaznic, pri izračunu nista sodelovala in ga nista preverila.

Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.

Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.

Zanima vas konkretna stavba v občini Podčetrtek?

Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.

Zaprosi za dostop →

Niste agencija?

Obvesti me ob javni različici

Z oddajo e-naslova privolite, da vas NAJBOLJŠI d.o.o. (upravljavec, storitev RAES) enkrat obvesti o izidu javne različice RAES. Privolitev lahko kadar koli prekličete na podpora@raes.si; preklic ne vpliva na zakonitost obdelave pred njim. E-naslov in neobvezno navedbo, kaj ste, hranimo do obvestila in še 6 mesecev po njem, najdlje 24 mesecev od prijave. Podatkov ne uporabljamo za nič drugega in jih ne posredujemo naprej. Vaše pravice in podrobnosti so v politiki zasebnosti.

Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.

Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.