Slovenija › Nepremičnine › Mestna občina Koper
Nepremičnine v Mestni občini Koper
V Mestni občini Koper je 23.577 stavb v 104 naseljih. Mediana cene je 3.850 €/m² (726 poslov, 36 mesecev do 10/2026), stanovanja 4.330 €/m², hiše 2.530 €/m². V razredu E–G je 48,7 % stanovanjskih stavb: za stavbe z izkaznico upoštevamo uradni razred, za ostale oceno RAES.
Stanje: 10/2026 · zamrznjen posnetek, osvežujemo največ četrtletno · regija Obalno-kraška
Vsa naselja občine Koper (90)
| Naselje | Stavb | Delež E–G (izkaznice in ocena RAES) |
|---|---|---|
| Koper | 5.628 | 39,3 % |
| Sv. Anton | 1.067 | 43,2 % |
| Dekani | 962 | 50,8 % |
| Spodnje Škofije | 783 | 51,3 % |
| Bertoki | 717 | 49,0 % |
| Hrvatini | 686 | 47,7 % |
| Pobegi | 610 | 46,7 % |
| Prade | 547 | 34,9 % |
| Zgornje Škofije | 534 | 37,0 % |
| Šmarje | 481 | 49,3 % |
| Marezige | 415 | 51,0 % |
| Kampel | 400 | 32,9 % |
| Škocjan | 395 | 41,3 % |
| Šalara | 387 | 48,3 % |
| Bonini | 372 | 44,3 % |
| Vanganel | 352 | 40,7 % |
| Plavje | 345 | 54,9 % |
| Kolomban | 343 | 35,0 % |
| Bošamarin | 328 | 34,2 % |
| Krkavče | 323 | 67,8 % |
| Gažon | 320 | 49,9 % |
| Čežarji | 298 | 48,4 % |
| Puče | 263 | 60,4 % |
| Koštabona | 224 | 63,5 % |
| Manžan | 220 | 42,1 % |
| Podgorje | 214 | 79,9 % |
| Babiči | 214 | 46,9 % |
| Pregara | 212 | 73,6 % |
| Tinjan | 203 | 58,6 % |
| Črni Kal | 194 | 69,6 % |
| Rakitovec | 190 | pod pragom |
| Kubed | 190 | 70,8 % |
| Osp | 182 | 64,9 % |
| Boršt | 179 | 57,1 % |
| Pomjan | 174 | 55,6 % |
| Movraž | 168 | pod pragom |
| Gračišče | 167 | 54,3 % |
| Srgaši | 152 | 49,9 % |
| Hrastovlje | 150 | 69,3 % |
| Triban | 140 | 53,2 % |
| Črnotiče | 119 | pod pragom |
| Premančan | 118 | 58,2 % |
| Grintovec | 113 | 57,2 % |
| Elerji | 112 | 56,0 % |
| Loka | 110 | pod pragom |
| Čentur | 109 | 47,5 % |
| Zazid | 108 | pod pragom |
| Topolovec | 108 | 64,2 % |
| Lopar | 108 | 50,4 % |
| Grinjan | 108 | 37,3 % |
| Popetre | 107 | 55,9 % |
| Gabrovica pri Črnem Kalu | 96 | 65,6 % |
| Rižana | 91 | 67,2 % |
| Brezovica pri Gradinu | 89 | 63,2 % |
| Trsek | 88 | pod pragom |
| Dol pri Hrastovljah | 85 | pod pragom |
| Barizoni | 84 | 55,9 % |
| Podpeč | 83 | pod pragom |
| Labor | 82 | 63,2 % |
| Glem | 82 | pod pragom |
| Cerej | 82 | pod pragom |
| Kozloviči | 78 | pod pragom |
| Gradin | 78 | pod pragom |
| Truške | 77 | 61,2 % |
| Trebeše | 75 | pod pragom |
| Kortine | 73 | 61,1 % |
| Kastelec | 70 | pod pragom |
| Smokvica | 69 | pod pragom |
| Sočerga | 68 | pod pragom |
| Poletiči | 67 | 53,3 % |
| Cepki | 67 | 63,8 % |
| Bezovica | 67 | pod pragom |
| Montinjan | 65 | 46,2 % |
| Zabavlje | 56 | pod pragom |
| Sirči | 55 | pod pragom |
| Bočaji | 54 | 60,1 % |
| Krnica | 53 | 61,3 % |
| Dvori | 50 | pod pragom |
| Butari | 49 | pod pragom |
| Socerb | 48 | pod pragom |
| Predloka | 48 | pod pragom |
| Abitanti | 48 | pod pragom |
| Župančiči | 46 | pod pragom |
| Lukini | 43 | pod pragom |
| Fijeroga | 41 | pod pragom |
| Tuljaki | 36 | pod pragom |
| Praproče | 33 | pod pragom |
| Stepani | 28 | pod pragom |
| Rožar | 28 | pod pragom |
| Koromači-Boškini | 27 | pod pragom |
Naselja z manj kot 25 stavbami (14) niso prikazana; njihove stavbe so vštete v občinskih številkah.
Kakšno je stanje stavbnega fonda?
Mediana leto gradnje 1972, mediana uporabna površina 74,8 m² (Slovenija: 1975, 80,0 m²).
Kako stara je stavbna zasnova?
Največ stavb je iz obdobja pred 1950 (7.668); 32,5 % je zgrajenih pred letom 1950.
Kakšne oblike in strehe prevladujejo?
Prevladujoča oblika stavb: samostoječa (74,2 %). Prevladujoča oblika strehe: položna (49,8 %) iz LiDAR zajema GURS (02–11/2024).
Oblika stavb. GURS kataster stavb.
Povprečna etažnost 1,7 (LiDAR ocena), povprečna višina 5,6 m.
Kako energijsko učinkovite so stanovanjske stavbe?
V razredu E–G je 48,7 % stanovanjskih stavb (Slovenija: 59,5 %). Pri 927 stavbah upoštevamo uradno energetsko izkaznico, pri ostalih 12.679 oceno RAES.
Razredi stanovanjskih stavb (izkaznice in ocena RAES)ocena
od 13.606 stanovanjskih stavb · 927 z izkaznico
6,8 % stanovanjskih stavb (927) ima uradno energetsko izkaznico.
Za stavbe z energetsko izkaznico upoštevamo uradni razred iz registra izkaznic. Za ostale stanovanjske stavbe upoštevamo pričakovani delež po oceni RAES: vsoto verjetnosti, ki jih model pripiše vsaki stavbi, in ne število stavb, ki jim je model dodelil razred E–G. Razred posamezne stavbe brez izkaznice v prikazu nepremičnine je njen najverjetnejši razred.
Koliko stane m² v občini Koper?
Mediana vseh prodaj: 3.850 €/m²; od tega stanovanja 4.330 €/m², hiše 2.530 €/m². Izračunano iz 726 poslov v 516 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026. Mediana cene vseh prodaj je bila v letu 2025 višja kot v letu 2020 (3.940 €/m² proti 2.310 €/m²; 281 oziroma 314 poslov). Primerjava je med koledarskima letoma sklenjenih poslov in ni napoved ali ocena gibanja cen.
Mediana cene po segmentu
Izračunano iz 726 poslov v 516 stavbah v obdobju 36 mesecev; stanje podatkov 10/2026, posli do 31. 8. 2026.
Mediana cene po letih (vse prodaje)
* = nepopolno leto (zajem do 31. 8. 2026).
Število poslov po letih
1.820 poslov skupaj 2020–2026.
Je poplavno?
Skupaj je v poplavnem območju (do 500-letne vode) 6,4 % stavb (1.500), vsaka stavba je šteta enkrat, v najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.
Razredi se ne seštevajo navzgor (niso kumulativni): vsaka stavba je v natanko enem, najpogostejšem razredu poplave, ki jo zadane.
Je glasno?
Za 51,5 % stavb (12.140) imamo modelirano oceno hrupa. Od teh jih je 83,2 % v pasu pod 55 dB (tihi pas).
Vrednosti so % med POKRITIMI stavbami (51,5 % od vseh); 48,5 % stavb nima modelirane ocene hrupa (brez podatka, ne tiho). Strateške karte hrupa so modelirane vrednosti, ne meritev pri stavbi. Vir: ARSO, strateške karte hrupa; preračun RAES.
Od kod ti podatki?
Uradni javni viri, vsak z licenco in datumom stanja.
Viri in pojasnilo
Zamrznjen posnetek, stanje 10/2026; osvežujemo največ četrtletno. Posodobljeno: 23. 10. 2026.
Popravljeno 24. 10. 2026: delež E–G zdaj računamo čez stanovanjske stavbe, in sicer za stavbe z energetsko izkaznico iz uradnega razreda, za ostale kot pričakovani delež po oceni RAES. Prejšnja objava tega posnetka je upoštevala samo oceno RAES in štela najverjetnejši razred posamezne stavbe, zato je delež E–G precenila. Številk prejšnje objave ni mogoče primerjati z novimi.
Zanima vas konkretna stavba v občini Koper?
Vsaka stavba ima svoj prikaz nepremičnine z oceno RAES vrednosti (ni cenitev), energijskim razredom (uradnim ali oceno RAES) in pravnim stanjem.
Niste agencija?
Na tej strani ni podatkov o posamezni stavbi — vse številke so agregati naselja oziroma občine.
Na tej strani ni ponudb za prodajo ali najem. Vse številke so izračuni iz javnih evidenc o območju in niso oglas, ponudba ali povabilo k nakupu.